Гроші на крові? Німецька компанія постачає Росії унікальну електроніку для БПЛА "Орлан", - InformNapalm

Країна-агресорка Росія імпортує техніку та обладнання з європейських, американських та азійських компаній через фірми-прокладки. Це свідчить про те, що попри санкції росіяни досі використовують іноземні технології для виробництва зброї та військової техніки, які застосовують на війні проти України, передають Патріоти України.

Зокрема, німецька компанія Rohde & Schwarz GmbH постачає в Росію електроніку для БПЛА "Орлан" і РЕБ "Леєр-3". Про це йдеться в розслідуванні міжнародної спільноти InformNapalm.

Російське ТОВ "Спеціальний Технологічний Центр" (СТЦ) відіграє важливу роль у забезпеченні збройної агресії Російської Федерації проти України. За даними Національного агентства з питань запобігання корупції України, це підприємство підпадає під санкції цілої низки країн: США, Японії, Великої Британії, Швейцарії, Канади, країн Європейського Союзу та самої України.

Загалом СТЦ має досить широкий спектр діяльності з виробництва телекомунікаційного обладнання. Серед іншого, компанія виконує державне оборонне замовлення Росії.

Виробництво СТЦ знаходиться за адресою: Пискаревский проспект, 150, корпус 5. На супутникових знімках видно військову техніку на стоянці біля будівлі.

Зокрема, компанія розробила та виробляла комплекси "Леєр-3", до складу якого входять три БПЛА "Орлан-10". Попри санкції СТЦ продовжує і надалі виготовляти свою продукцію, при чому зі збільшенням виробництва та закупівлею деталей через фірми-прокладки. Але для цього СТЦ необхідно дуже багато комплектуючих іноземного виробництва.

Дані підтверджують, що лише для виготовлення вантажного гексакоптера РФ отримує комплектуючі та устаткування з компаній США, Швейцарії, Іспанії, Австрії, Німеччини, Великої Британії та інших. Схема обходу санкцій проста, і є так званим "паралельним імпортом". Ланцюжок виглядає так:

  • завод-виробник (США, країни Азії чи Європи);
  • дистриб’ютор (зазвичай це та ж сама країна, що і виробник);
  • юридична особа-посередник (головним чином компанії з Китаю, але в документах можна виявити також Туреччину, ОАЕ, Сербію та інші країни);
  • російська фірма-дистриб'ютор;
  • виробництво у РФ (у цьому випадку – СТЦ).

Аналіз документів СТЦ виявив велику кількість російських приватних структур, які з 2022 по 2023 роки продовжували активно імпортувати різне обладнання. У вказаний період ці суб’єкти – ТОВ "Радіолайн", ТОВ "Протех", ТОВ "ПТ-Електронік" та низка інших компаній – закуповували обладнання та комплектуючі, а кінцевим отримувачем був СТЦ.

Зокрема, пропозиція від ТОВ "ПТ Електронік", датована березнем 2023 року, містить обладнання виробництва компанії Rohde & Schwarz GmbH. Компанія спеціалізується на виробництві радіоелектроніки, її штаб-квартира знаходиться в Мюнхені, Німеччина, а підрозділи є у США та в Сінгапурі.

Ймовірно, без цього обладнання неможливо зібрати "Леєр-3". Тому росіяни постійно закуповують саме ці позиції. Втім, очікувати цей товар посередник-контрабандист пропонує до 16 тижнів. З усіх отриманих документів випливає, що західні комплектуючі, оминаючи труднощі врешті-решт знаходять шлях до Росії. Рано чи пізно ці компоненти використовуватимуться для виробництва зброї РФ.

"Кєдр", а не "Орешник": Українські розвідники розповіли подробиці про нову балістику Путіна

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:02

Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...