Країна-агресорка Росія імпортує техніку та обладнання з європейських, американських та азійських компаній через фірми-прокладки. Це свідчить про те, що попри санкції росіяни досі використовують іноземні технології для виробництва зброї та військової техніки, які застосовують на війні проти України, передають Патріоти України.
Зокрема, німецька компанія Rohde & Schwarz GmbH постачає в Росію електроніку для БПЛА "Орлан" і РЕБ "Леєр-3". Про це йдеться в розслідуванні міжнародної спільноти InformNapalm.
Російське ТОВ "Спеціальний Технологічний Центр" (СТЦ) відіграє важливу роль у забезпеченні збройної агресії Російської Федерації проти України. За даними Національного агентства з питань запобігання корупції України, це підприємство підпадає під санкції цілої низки країн: США, Японії, Великої Британії, Швейцарії, Канади, країн Європейського Союзу та самої України.
Загалом СТЦ має досить широкий спектр діяльності з виробництва телекомунікаційного обладнання. Серед іншого, компанія виконує державне оборонне замовлення Росії.
Виробництво СТЦ знаходиться за адресою: Пискаревский проспект, 150, корпус 5. На супутникових знімках видно військову техніку на стоянці біля будівлі.
Зокрема, компанія розробила та виробляла комплекси "Леєр-3", до складу якого входять три БПЛА "Орлан-10". Попри санкції СТЦ продовжує і надалі виготовляти свою продукцію, при чому зі збільшенням виробництва та закупівлею деталей через фірми-прокладки. Але для цього СТЦ необхідно дуже багато комплектуючих іноземного виробництва.
Дані підтверджують, що лише для виготовлення вантажного гексакоптера РФ отримує комплектуючі та устаткування з компаній США, Швейцарії, Іспанії, Австрії, Німеччини, Великої Британії та інших. Схема обходу санкцій проста, і є так званим "паралельним імпортом". Ланцюжок виглядає так:
Аналіз документів СТЦ виявив велику кількість російських приватних структур, які з 2022 по 2023 роки продовжували активно імпортувати різне обладнання. У вказаний період ці суб’єкти – ТОВ "Радіолайн", ТОВ "Протех", ТОВ "ПТ-Електронік" та низка інших компаній – закуповували обладнання та комплектуючі, а кінцевим отримувачем був СТЦ.
Зокрема, пропозиція від ТОВ "ПТ Електронік", датована березнем 2023 року, містить обладнання виробництва компанії Rohde & Schwarz GmbH. Компанія спеціалізується на виробництві радіоелектроніки, її штаб-квартира знаходиться в Мюнхені, Німеччина, а підрозділи є у США та в Сінгапурі.
Ймовірно, без цього обладнання неможливо зібрати "Леєр-3". Тому росіяни постійно закуповують саме ці позиції. Втім, очікувати цей товар посередник-контрабандист пропонує до 16 тижнів. З усіх отриманих документів випливає, що західні комплектуючі, оминаючи труднощі врешті-решт знаходять шлях до Росії. Рано чи пізно ці компоненти використовуватимуться для виробництва зброї РФ.
Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...
За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...