Як поводитися із загарбникам, аби вижити: Роман Безсмертний розповів про місяць в окупації і ледь не розплакався в ефірі

Український політик і дипломат Роман Безсмертний, який місяць прожив в окупованому селі Мотижин Київської області, називає армію країни-агресорки дикунами і варварами. За його словами, окупанти це люди, які живуть за межею законів і правил війни. Безмертного вразило, що вони не розуміють, що є правила і звичаї війни. Про це Роман Безсмертний розповів в ефірі "Сніданку з 1+1", передають Патріоти України.

"Вони не розуміють, що це цивільне населення, а це військове, що це жінка, а це діти. Розрізнення немає", - розповідає він. За словами Безсмертного, коли живеш у тих умовах, то не відчувається небезпека чи страх. Важливо було навчитися жити з окупантами, серед яких були башкири, татари, дагестанці, марійці.

"Я поступово вивчив графік, як вони (окупанти - Ред.) жили. Розумієш, що треба уміститися, аби не піймали: заряджаєш телефони, вмигаєш генератор, щоб не почули. Вимкнулися телефони, це означає, що вмикнули системи електронної боротьби. Все - параліч повний. Але тоді вони паралізували і себе, і нас. Це означає, що вони йдуть у рейд селом. Отже, телефони треба сховати, бо знайдуть. Це в окупації найбільший ворог. Я бачив, як росіяни звозили сумки з телефонами сканували їх. Які не могли розблокувати, то розстрілювали їх", - згадує політик.

Окупанти крали все, згадує Безсмертний, - телефони, навушники, сканери, побутову техніку. Адже були вражені рівнем життя українців: "Виходячи з цього шоку, вони і ставилися до нас усіх. Мовляв, зможете собі ще зробити".

Він радить не виходити з ультиматумами до окупантів. Варто розуміти, що стикнулися з дикуном, з який не треба змагатися - особливо силою. "Перше - не потрібно сперечатися. Друге - забирає, то не треба це рятувати", - каже Безсмертний. Під час розмови політик був дуже емоційним. На запитання: що зробить, коли Україна переможе РФ, ледь стримуючи сльози, відповів: "Найперше, про що я мрію, це зустрітися з сім'єю". За його словами, родина наразі у безпеці, але дуже далеко.

ШІ, лазерна зброя, супутники та дрони: Які технології змінять війну в майбутньому

середа, 29 червень 2022, 6:59

Аналітики GlobalData нещодавно опублікували звіт, у якому визначили ключові технологічні тенденції, що впливають на ведення високоінтенсивних бойових дій (ВБД), передають Патріоти України. Можливо, однією з найважливіших технологій, що з'явилися останн...

Буде "сюрприз" для ворога: ЗСУ отримають від НАТО системи для боротьби з російськими дронами (фото, відео)

середа, 29 червень 2022, 6:52

Країни НАТО нададуть Україні новий пакет військової допомоги, що включає системи боротьби з безпілотниками, а також засоби захисту зв'язку. Про це генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг повідомив на пресконференції в Брюсселі, передає офіційний с...