Як третій рейх: РФ проводить операцію з вивезення золота та артефактів з України

На тимчасово окупованих територіях України працює група російських фахівців, які займаються контрабандою об'єктів культурної спадщини, як-от скіфське золото, на територію РФ. Такого висновку дійшла міжнародна група вчених та експертів, пише видання Guardian, передають Патріоти України.

Антрополог Браян Деніелс у коментарі журналістам повідомив про наявність "дуже вагомих доказів" того, що РФ навмисно займається вивозом картин та коштовностей з території України. Вчений разом зі своїми колегами відслідковує епізоди викрадення цінних об'єктів із початку повномасштабної війни РФ проти України.

Експерти зазначили, що переважно росіяни сконцентрувалися на вивезенні з окупованої території скіфського золота. "Ці предмети візуально приголомшують, і зараз так багато повідомлень про крадіжку, що очевидно, що це стратегія... Українці, звичайно, теж дуже зацікавлені в тому, щоби ми склали список вкрадених об'єктів", — сказав Деніелс.

Водночас вченим поки не вдалося зрозуміти основний мотив таких крадіжок — це може бути як фінансовий, так і культурний інтерес. Також група експертів припускає, що російські фахівці спеціально вивозять цінні об'єкти з України, аби підірвати національну ідентичність.

Також Деніелс зазначив, що крадіжки цінностей відбуваються після того, як окупанти допитують співробітників музеїв та погрожують їм. Експерти дійшли висновку, що спроби російських сил знайти та викрасти артефакти на окупованих територіях "стають все рішучішими".

Росія вже використовує стратегічний запас з деяких видів озброєння, - ГУР Міноборони

субота, 3 грудень 2022, 13:14

Росія вже використовує стратегічний запас за деякими видами озброєння, а протягом двох місяців РФ вивозила артилерійські боєприпаси 122 мм, 152 мм з Білорусі, інформують Патріоти України. Як повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони У...

Перемога ЗСУ ще ближче: Пошкоджено важливий шлях постачання окупантів на Луганщині

субота, 3 грудень 2022, 12:44

У найближчі два-три тижні російські окупанти стикатимуться з відчутною затримкою постачання військових вантажів на Луганщині, інформують Патріоти України. Як повідомив в Telegram голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, "хтось...