Як захиститися від радіації у разі аварії на ЗАЕС і чи допоможуть таблетки йоду: Пояснення радіобіолога

У разі аварії на окупованій російськими військами Запорізькій АЕС в Енорегодарі, українцям необхідно слухати і дивитися офіційні ЗМІ - влада вийде з рекомендаціями і алгоритмом дій. Причому вони будуть специфічними для кожного окремого регіону, передають Патріоти України.

Про це в інтерв’ю "Главкому" розповіла радіобіологиня, фахівчиня Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Олена Паренюк. Вона пояснила це тим, що Україна має значну територію, і те, що працюватиме для Енергодару, буде не потрібним у Києві, чи не допоможе у Марганці.

Експертка прокоментувала інформацію про те, що в Румунії та країнах ЄС влада та і самі громадяни збільшують запаси таблеток йоду. Вона зазначила, що у разі вибуху ядерного реактора вони дійсно можуть бути ефективними, але попередила, що профілактично їх приймати небезпечно, тому потрібно слухати владу.

"Коли вибухає ядерний реактор, то один з продуктів розпаду, який утворюється – це йод. В Україні щитоподібній залозі людей не вистачає йоду, бо в нас ендемічна територія (територія з дефіцитом йоду). Тому є таблетки для профілактики. Тобто йод для того, щоби щитоподібна залоза не відчувала його брак і не поповнювала запаси радіоактивним йодом", – пояснила Паренюк.

За словами фахівчині, таблетку йодиду калію необхідно прийняти саме перед тим, як організм зазнає дії радіоактивного йоду, – вона насичує тіло стабільним йодом і не дає йому поглинати радіоактивний.

"Така профілактика суттєво зменшує отриману людиною внутрішню дозу протягом перших кількох годин радіоактивних опадів. Але профілактично приймати такі величезні дози – небезпечно для здоров’я. Саме тому – варто слухати владу", – акцентувала фахівчиня.

Водночас, за її словами, у разі витоку радіонуклідів не з реактора, а зі сховища ядерного палива, цей йод буде як подорожник. "Тобто він узагалі ніяк не допоможе, бо йод у відпрацьованому ядерному паливі уже розпався", – наголосила Паренюк.

Вона пояснила, що рекомендації з вживання калію йоду – це, скоріше, для психологічного захисту, і зазначила, що вони можуть працювати в певному випадку, однак превентивно робити нічого не потрібно.

"Варто створити запас води, їжі, скотчу і плівки для того, щоби заклеювати вікна для захисту від пилу", – порадила вона.

Нагадаємо: Головне управління розвідки Міністерства оборони України попередило, що російські окупанти можуть влаштувати масштабний теракт на Запорізькій АЕС, яка розташована в Енергодарі. Путінські терористи готують провокації 19 серпня.

"Враховуючи кількість зброї, яку наразі розміщено на території атомної станції, а також неодноразові провокативні обстріли, є висока вірогідність проведення масштабного теракту на ядерному об’єкті", – наголосили в ГУР.

Зі свого боку вчені змоделювали, як може поширюватись радіація в разі аварії на Запорізькій АЕС. Радіоактивні домішки, найімовірніше, досягнуть Києва, але також можуть бути винесені на території сусідніх держав (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії).

Україна відкрила посольство у екзотичній країні Чорної Африки

субота, 13 квітень 2024, 1:45

Україна відкрила посольство в Республіці Кот-д’Івуар. Про це в п'ятницю, 12 квітня, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ. "Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх у рамках турне країнами Африки зді...

Суд виніс вирок колаборанту, який видавав себе за монаха й освячував російські танки під час боїв за Київ

п’ятниця, 12 квітень 2024, 23:17

Реальний строк покарання дістав колаборант, який співпрацював з російськими окупантами в період боїв за Київ. Про це повідомила Служба безпеки України 12 квітня, передають Патріоти України. За даними слідства, під час окупації селища Андріївка в Бучанс...