Як захиститися від радіації у разі аварії на ЗАЕС і чи допоможуть таблетки йоду: Пояснення радіобіолога

У разі аварії на окупованій російськими військами Запорізькій АЕС в Енорегодарі, українцям необхідно слухати і дивитися офіційні ЗМІ - влада вийде з рекомендаціями і алгоритмом дій. Причому вони будуть специфічними для кожного окремого регіону, передають Патріоти України.

Про це в інтерв’ю "Главкому" розповіла радіобіологиня, фахівчиня Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Олена Паренюк. Вона пояснила це тим, що Україна має значну територію, і те, що працюватиме для Енергодару, буде не потрібним у Києві, чи не допоможе у Марганці.

Експертка прокоментувала інформацію про те, що в Румунії та країнах ЄС влада та і самі громадяни збільшують запаси таблеток йоду. Вона зазначила, що у разі вибуху ядерного реактора вони дійсно можуть бути ефективними, але попередила, що профілактично їх приймати небезпечно, тому потрібно слухати владу.

"Коли вибухає ядерний реактор, то один з продуктів розпаду, який утворюється – це йод. В Україні щитоподібній залозі людей не вистачає йоду, бо в нас ендемічна територія (територія з дефіцитом йоду). Тому є таблетки для профілактики. Тобто йод для того, щоби щитоподібна залоза не відчувала його брак і не поповнювала запаси радіоактивним йодом", – пояснила Паренюк.

За словами фахівчині, таблетку йодиду калію необхідно прийняти саме перед тим, як організм зазнає дії радіоактивного йоду, – вона насичує тіло стабільним йодом і не дає йому поглинати радіоактивний.

"Така профілактика суттєво зменшує отриману людиною внутрішню дозу протягом перших кількох годин радіоактивних опадів. Але профілактично приймати такі величезні дози – небезпечно для здоров’я. Саме тому – варто слухати владу", – акцентувала фахівчиня.

Водночас, за її словами, у разі витоку радіонуклідів не з реактора, а зі сховища ядерного палива, цей йод буде як подорожник. "Тобто він узагалі ніяк не допоможе, бо йод у відпрацьованому ядерному паливі уже розпався", – наголосила Паренюк.

Вона пояснила, що рекомендації з вживання калію йоду – це, скоріше, для психологічного захисту, і зазначила, що вони можуть працювати в певному випадку, однак превентивно робити нічого не потрібно.

"Варто створити запас води, їжі, скотчу і плівки для того, щоби заклеювати вікна для захисту від пилу", – порадила вона.

Нагадаємо: Головне управління розвідки Міністерства оборони України попередило, що російські окупанти можуть влаштувати масштабний теракт на Запорізькій АЕС, яка розташована в Енергодарі. Путінські терористи готують провокації 19 серпня.

"Враховуючи кількість зброї, яку наразі розміщено на території атомної станції, а також неодноразові провокативні обстріли, є висока вірогідність проведення масштабного теракту на ядерному об’єкті", – наголосили в ГУР.

Зі свого боку вчені змоделювали, як може поширюватись радіація в разі аварії на Запорізькій АЕС. Радіоактивні домішки, найімовірніше, досягнуть Києва, але також можуть бути винесені на території сусідніх держав (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії).

У РФ держслужбовцям масово дають броні, щоб "відкосити" від мобілізації - почалася паніка

неділя, 25 вересень 2022, 7:22

У Росії оголошення "часткової мобілізації" породило паніку серед державних службовців. Вони намагаються відкосити усіма доступними способами - від оформлення броні, до влаштування в аспірантуру передають Патріоти України. . У мережу потрапили списки ...

Мобілізація навряд чи дасть змогу РФ створити ефективні бойові підрозділи для війни проти України, - ISW

неділя, 25 вересень 2022, 7:01

У РФ "часткова" мобілізація продовжує поспішно змушувати тисячі росіян вступати на військову службу. Однак навряд чи таким чином Кремлю вдасться створити ефективну бойову силу. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики за...