Які сили Росія задіяла у війні проти України та скільки платять окупантам, - розслідування

У війні проти України Росія задіяла всі підрозділи своїх Збройних сил, здатні йти у наступ. У "спецоперації" беруть участь вихідці з найбідніших регіонів Росії, платня яких може бути більшою за середню по регіону, але навряд чи перевищує 50 тисяч рублів на місяць (трохи більше ніж 25 тис. грн), передають Патріоти України.

Про це йдеться у розслідуванні "Проекту". Зокрема, зазначається, що на війну прибули всі сухопутні армії, що є в країні, — 11 загальновійськових і одна танкова, всі наступальні сили ВДВ, всі наявні з'єднання розвідки, морська піхота всіх чотирьох флотів, самохідна артилерія, бомбардувальна, штурмова та винищувальна авіація.За даними розслідувачів, географія їхньої постійної дислокації – від Калінінграда до Камчатки, від Мурманська до Дагестану.

Журналісти зазначили, що солдати РФ, відправлені на війну в Україну, є вихідцями з найбідніших регіонів Росії, що пояснює їхню нестримну жагу мародерства в Україні. Водночас, як показало дослідження, офіцери-загарбники отримують більше, ніж солдати, хоча все одно живуть набагато скромніше за тих, хто послав їх на війну.

Зазначається, що середній дохід офіцера, який командує сухопутною армією, у 2019 році був близько 270 тисяч рублів на місяць (майже 138 тис. грн).

Для порівняння:

  • заступники міністра оборони Сергія Шойгу заробляли (тільки офіційно) у той самий період у середньому 1,2 млн рублів на місяць (611,5 тис. грн.);
  • офіцери Генштабу, що безпосередньо керують армією і флотом Росії, – в середньому 300 тис. рублів (майже 153 тис. грн.);
  • відповідно чиновникам Міноборони отримували тільки командувачі військових округів та окремих родів військ — близько 900 тис. на місяцїь (майже 460 тис. грн).
  • Крім того, як показало розслідування, у трьох генералів із 12 командувачів сухопутних армій у власності немає жодної нерухомості – вони живуть у службових квартирах. В інших – одна або дві невеликі квартири, і тільки командувач 1-ї танкової армії Сергій Кисіль задекларував квартиру площею понад 100 кв.

Водночас найбільше нерухомості згадав у декларації командувач 20-ї загальновійськової армії Андрій Іванаєв – його сім'ї належить квартира у 68 кв. м та три земельні ділянки загальною площею 48,5 соток.Дружини командирів армій також показують дуже скромні заробітки – у середньому 21 тисячу на місяць.

А ось командири дивізій та бригад сухопутних, військово-повітряних та військово-морських сил заробляли в середньому по 160 тис рублів на місяць. У власності у них максимум одна-дві невеликі квартири, деякі мають земельну ділянку.

Розслідувачі повідомили, що дивізіями та бригадами в російській армії командують переважно полковники. Середній заробіток офіцера з аналогічним званням, наприклад, у Німеччині втричі вищий, ніж у Росії

"Це показник": Експерт розповів, чому окупанти не можуть захопити Покровськ

вівторок, 25 лютий 2025, 10:50

Росіяни зменшують перевагу в кількості випущених артилерійських нарядів на фронті через виснаження ресурсів. Таку думку в ефірі "Radio NV" висловив військовий експерт Євген Дикий, передають Патріоти України. "У 2022-му росіяни могли собі дозволити 60 ...

Є загроза: Без допомоги США Україна зможе підтримувати нинішній темп війни до літа, - ЗМІ

вівторок, 25 лютий 2025, 10:38

Без військової допомоги США Україна має достатньо зброї, щоб продовжувати воювати в нинішньому темпі до літа, передають Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal. . До літа Київ може зіткнутися з нестачею боєприпасів і нездатністю викор...