"Якщо Банкова не ляже кістьми": САП може очолити детектив, який "доганяв" Татарова

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру може очолити детектив Національного антикорпційого бюро Олександр Клименко. Він займався справою, в якій фігурує заступник керівника Офісу президента Олег Татаров. Про це у Facebook повідомив голова правління Фундації DEJURE, юрист Михайло Жернаков, зазначають Патріоти України.

7 грудня комісія з обрання керівника САП виставила бали за практичне завдання, розповів юрист.

"Фаворит не змінився, а лише збільшив розрив. Олександр Клименко тепер випереджає Андрія Синюка (прокурор Офісу Генерального прокурора. - Gazeta.ua) на 21 бал.

А це означає, що навіть якщо на фінальному етапі - співбесіді - всі підконтрольні Татарову члени комісії виставлять Синюку 25, а Клименку - 0, останній скоріше за все виграє, бо незалежні (в першу чергу - делеговані міжнародниками) члени комісії виставлять бали об'єктивно і виправлять перекіс", - пише Жернаков.

Зі слів експерта, Клименко - детектив, який "доганяв" Татарова в корупційній справі про крадіжку майже 80 млн грн на житлі для нацгвардійців".

Тим часом в Окружному адміністративному суді міста Києва вже лежатькілька позовів від конкурсантів, які вилетіли раніше, повідомив Жернаков.

"І саме для того, щоб ОАСК встиг скасувати цей конкурс, "татарівські" члени комісії відсунули наступне засідання аж на 21 грудня.

Стає дедалі більш зрозуміло, чому вже вісім місяців невідкладний президентський законопроєкт про ліквідацію ОАСК лежить без руху в парламенті.

І якщо Зеленський піде на скасування результатів по САП через ОАСК, то наступне - це скасування тим самим ОАСК результатів конкурсу до Вища кваліфікаційної комісії суддів і фактичне вбивство судової реформи", - пише Жернаков.

Об'єктивне закінчення конкурсу до САП є обіцянкою президента України Володимира Зеленського президенту США Джозефу Байдену, також пише експерт.

"І саме Зеленському, а не Татарову і не Павлу Вовку (голова ОАСК), доведеться пояснювати Байдену що пішло не так - в час, коли нам найбільше за 8 років загрожує ворог, а США надають безпрецедентну підтримку", - зазначає Жернаков.


"Подоїть" ще підприємців? Гетманцев заявив, що влада Зеленського обійдеться без кредиту МВФ

понеділок, 17 січень 2022, 23:56

Україна за відсутності додаткових потрясінь може пройти друге півріччя 2022 року без термінового укладання нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Так вважає голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Да...

З архіву ПУ. Попереджати треба! У Києві помітили "прапори" "ДНР" і людей з автоматами. Поліція дала роз'яснення (фотофакти)

понеділок, 17 січень 2022, 23:30

Чимало людей в мережі вказують на легковажність організаторів. Попереджати треба. В столиці проживають тисячі ветеранів війни на Сході. У багатьох є зброя і "планки опущені" на "сепарню". У п'ятницю, 15 січня 2021 року, в Києві на вулиці Валерія Лобано...