Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто сказав, що лише від 4% до 7% громадян України готові до "миру за будь-яку ціну" без жодних гарантій від держави-агресора або союзників. Думки українців щодо завершення війни залежать від успіхів ЗСУ на фронті та допомоги від Заходу. Про це він сказав у інтерв'ю OBOZ.UA. Такими є дані останнього соцопитування КМІС, передають Патріоти України.
"Якщо говорити просто: "мир за будь-яку ціну", "мир за територіальні поступки", то таких людей від 4% до 7%. Інші погоджуються лише за умови, що окрім миру будуть ще певні гарантії. Зокрема, це дослідження показує, що без вступу України до НАТО більшість проти територіальних поступок. У різних варіантах вступ до Альянсу додає приблизно ще 20% людей, які погоджуються. Тобто люди діють раціонально", – зазначив Паніотто.
Також він прокоментував дані дослідження, яке показало, що порівняно з лютим 2024 року більше українців готові до територіальних поступок заради миру – цей показник збільшився з 26% до 32%.
На переконання Паніотто, насамперед це пов'язано із ситуацією на фронті, а також з темпами та обсягами військової допомоги Україні від партнерів.
"З лютого цей відсоток і справді зріс до третини населення, але з травня він не сильно змінився. Були якісь позитивні тенденції, операція ЗСУ у Курській області, тому цей показник стабілізувався. Але річ у тому, що ситуація складна і може бути багато варіантів. Ми вимірюємо якісь окремі варіанти, тож сказати, на що люди згодні, а на що не згодні, складно. Тому ми намагаємося пропонувати пакети, не одне запитання, а багато запитань. І залежно від цього люди більше чи менше схильні до територіальних поступок", – сказав гендиректор КМІС.
Він додав, що можна говорити про те, що відсоток українців, готових на територіальні поступки, знизиться, якщо у Сил оборони будуть успіхи на фронті і Захід передаватиме нам більше озброєння.
"У нашому опитуванні було ще одне запитання – про те, як довго ви готові терпіти війну. Приблизно 73% – ця цифра практично не змінювалася з 2022 року – готові терпіти стільки, скільки потрібно. Нині цей відсоток знизився до 63%. Є ще близько 6%, які готові терпіти ще рік. Так, загалом 69% опитаних готові щодо відносно тривалого періоду війни. Тобто цей відсоток знижується, але більшість готова терпіти, якщо це призведе до якихось позитивних результатів для України", – розповів Паніотто.
На Куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону 15-ї бригади Нацгвардії "Кара-Даг" взяли в полон ворожу піхотну групу, яка намагалась закріпитися зоні відповідальності українського підрозділу, передають Патріоти України. "На Куп’янському напрямку бійця...
Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук зазначив, що під час великоднього перемир'я противник здійснював ротаційні заходи на всіх ділянках фронту. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. . "Що стосуєтьс...