"Якщо говорити просто": Паніотто сказав, скільки українців готові на "мир за будь-яку ціну"

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто сказав, що лише від 4% до 7% громадян України готові до "миру за будь-яку ціну" без жодних гарантій від держави-агресора або союзників. Думки українців щодо завершення війни залежать від успіхів ЗСУ на фронті та допомоги від Заходу. Про це він сказав у інтерв'ю OBOZ.UA. Такими є дані останнього соцопитування КМІС, передають Патріоти України.

"Якщо говорити просто: "мир за будь-яку ціну", "мир за територіальні поступки", то таких людей від 4% до 7%. Інші погоджуються лише за умови, що окрім миру будуть ще певні гарантії. Зокрема, це дослідження показує, що без вступу України до НАТО більшість проти територіальних поступок. У різних варіантах вступ до Альянсу додає приблизно ще 20% людей, які погоджуються. Тобто люди діють раціонально", – зазначив Паніотто.

Також він прокоментував дані дослідження, яке показало, що порівняно з лютим 2024 року більше українців готові до територіальних поступок заради миру – цей показник збільшився з 26% до 32%.

На переконання Паніотто, насамперед це пов'язано із ситуацією на фронті, а також з темпами та обсягами військової допомоги Україні від партнерів.

"З лютого цей відсоток і справді зріс до третини населення, але з травня він не сильно змінився. Були якісь позитивні тенденції, операція ЗСУ у Курській області, тому цей показник стабілізувався. Але річ у тому, що ситуація складна і може бути багато варіантів. Ми вимірюємо якісь окремі варіанти, тож сказати, на що люди згодні, а на що не згодні, складно. Тому ми намагаємося пропонувати пакети, не одне запитання, а багато запитань. І залежно від цього люди більше чи менше схильні до територіальних поступок", – сказав гендиректор КМІС.

Він додав, що можна говорити про те, що відсоток українців, готових на територіальні поступки, знизиться, якщо у Сил оборони будуть успіхи на фронті і Захід передаватиме нам більше озброєння.

"У нашому опитуванні було ще одне запитання – про те, як довго ви готові терпіти війну. Приблизно 73% – ця цифра практично не змінювалася з 2022 року – готові терпіти стільки, скільки потрібно. Нині цей відсоток знизився до 63%. Є ще близько 6%, які готові терпіти ще рік. Так, загалом 69% опитаних готові щодо відносно тривалого періоду війни. Тобто цей відсоток знижується, але більшість готова терпіти, якщо це призведе до якихось позитивних результатів для України", – розповів Паніотто.

"Бавовна" вдалася: У ГУР заявили про ураження командного пункту військ РФ на Бєлгородщині (відео)

середа, 20 листопад 2024, 10:50

У місті Губкін Бєлгородської області успішно уражено російський командний пункт угруповання військ "Сєвєр". Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України у середу, 20 листопада, передають Патріоти України. За даними розвідки, місцеві...

Буде торг? Путін готовий обговорити з Трампом замороження війни і припинення вогню, але не поверне територію

середа, 20 листопад 2024, 10:33

Російські чиновники вважають, що правитель РФ Володимир Путін відкритий до обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає деокупацію і наполягає на тому, щоб Україна відмовилась від НАТО, пише Reuters з посиланням н...