"Якщо хтось хоче десь щось забрати або знайти": Пристайко пояснив, чому Захід зволікає з конфіскацією активів Росії

Країни Заходу не можуть просто взяти і витягти зі своїх банків сотні мільярдів російських коштів, щоб передати їх на користь України. Відповідальність перед своєю економічною системою, примушує США, а також британців і європейців придумувати креативні кроки для розв'язання цієї ситуації, передають Патріоти України.

Про причини зволікання західного світу з конфіскацією російських активів в інтерв'ю OBOZ.UA розповів один із найдосвідченіших українських дипломатів, ексочільник МЗС Вадим Пристайко. Він нагадав, що дискусія щодо подальшої долі російських фінансів за кордоном розпочалася від самого початку вторгнення Росії в Україну, особливо активно – у Британії.

"Якщо хтось хоче десь щось забрати або знайти, то спеціалісти в Лондонському сіті зроблять це найкраще за всіх на планеті. І тому гроші, які належали російським олігархам у Британії, дуже чітко одразу були ідентифіковані і почався процес відбирання", – зазначив Пристайко, навівши як приклад продаж футбольного клубу "Челсі" російського олігарха Романа Абрамовича.

Він нагадав слова міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона, який пояснив, що це процес дуже довгої, чіткої роботи фінансистів.

"Адже якщо просто взяти і забрати кошти, то може статися так, що світовий бізнес та інші режими, які тримають гроші у Британії, задумаються, що станеться, якщо волюнтаристськи, без правових підстав, можна забрати кошти навіть у Росії. Що вони у цьому випадку зроблять? Просто витягнуть свої гроші з британських банків, економіки Британії, яка і так переживає не найкращі часи", – наголосив політик.

Як зауважив Пристайко, банківська система США також живе за рахунок стабільності, передбачуваності і певних правил.

"Саме те, що на Заході є відповідальність перед своєю економічною системою, примушує британців і європейців придумати креативні кроки. Ну, наприклад, як придумали європейці: заморозити кошти, але відсотки, які з них нараховують, віддавати Україні. Там небагато виходить, за різними оцінками, 4-5 мільярдів на рік. Але це непогана сума для придбання озброєння", – пояснив дипломат.

Велика Британія теж не може моментально забрати зі своїх банків 25 млрд російських коштів. "Їм потрібен остаточний сигнал у цьому напрямку від нас. Ми просто маємо бути обережними й кожен наш крок узгоджувати з партнерами та розуміти наші спільні потреби", – зазначив Пристайко.

Він висловив сумнів щодо вірогідності забрати російські кошти на користь України цього року. "Але вже існують варіанти, як це зробити, а значить, Захід все ж таки прагне розв'язати це питання. На жаль, треба чекати і працювати над іншими варіантами", – вважає дипломат.

Значно прорідили лави: Спливли подробиці удару ЗСУ ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту на Курщині

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:20

Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...

Ворог застосував термобаричний "Шахед" зі сталевими кульками: Defense Express пояснила, чим Росія могла вдарити по Сумах

п’ятниця, 22 листопад 2024, 17:59

Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...