Економіка Російської Федерації, всіх її суб'єктів і муніципальних утворень повинна бути підготовлена до забезпечення захисту від збройного нападу і задоволення потреб держави і населення у воєнний час. Про це йдеться в оновленій Стратегії національної безпеки РФ, яку своїм указом затвердив президент Володимир Путін, передають Патріоти України.
У документі, який готується Радбезом, і є базовим для всіх органів влади та служить основою для формування галузевих стратегічних доктрин, зазначається «посилення військових небезпек і загроз», яким «сприяють спроби силового тиску» на Росію, «нарощування військової інфраструктури» НАТО поблизу кордонів і «активізація розвідувальної діяльності» іноземних держав.
Більш того, згідно зі стратегією, ведеться «відпрацювання застосування проти Росії великих військових формувань і ядерної зброї» - ця загроза вказана в якості реальної вперше за всю сучасну історію країни.
У зв'язку з цим потрібно «підтримувати <...> потенціал ядерного стримування», забезпечувати «готовність до бойового застосування» збройних сил і технологічну незалежність ОПК, а також планувати і провести «заходи по підготовці до захисту та у справах захисту населення, матеріальних і культурних цінностей < ...> від небезпек, які виникають при військових конфліктах», йдеться в документі.
Як нагадало напередодні ввечері видання Finanz.ru, в попередній редакції, затвердженій у 2016 році, робився наголос на оборону «шляхом стратегічного стримування і запобігання військових конфліктів». У новій версії прямо йдеться, що оборона «організовується для збройного захисту» країни, «цілісності і недоторканності її території».
Одночасно проголошується відмова від тези часів брежнєвської розрядки про «поетапний рух до миру, вільного від ядерної зброї».Цей пун кт був присутній в стратегії 2016, а в новій редакції був вилучений.
Росія стикається з «недружніми діями» іноземних держав, «відкритим політичним і економічним тиском», спробами «ізоляції» шляхом застосування подвійних стандартів і «інформаційними кампаніями, спрямованими на формування ворожого образа» країни, йдеться в документі.
Провину за це автори стратегії покладають на недружні західні країни, в яких, на їхню думку, розвертається економічна і соціальна криза. Зокрема, це пов'язано зі «стагнацією і рецесією провідних економік світу, зниженням стійкості світової валютної системи, загостренням боротьби за доступ до ринків і ресурсів», а також загальною «кризою західної ліберальної моделі», перераховується в документі.
Причому якщо 5 років тому Радбез допускав повернення Росії до колишнього міжнародного статусу і зазначав у ролі мети розвитку, наприклад, «залучення іноземних інвестицій», то в стратегії-2021, навпаки, наголос робиться на подальший ізоляціонізм.
Зокрема, йдеться про необхідність «посилення контролю» за закордонними інвесторами в стратегічні галузі, «скорочення використання долара» і «подолання критичної залежності від імпорту технологій, обладнання та комплектуючих».
«Важливими умовами для забезпечення економічної безпеки РФ є опора на внутрішній потенціа л і самостійне вирішення поставлених перед Росією завдань», - підкреслюється в документі.Перелік стратегічних національних пріоритетів також зазнав змін.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...
При ракетному ударі по Льгову Курської області 30 грудня було ліквідовано як мінімум трьох підполковників РФ. Про це повідомляє російське видання «Медіазона», передають Патріоти України. Зазначається, що при ударі загинули восьмеро осіб із керівного ск...