Президент Росії Володимир Путін пішов назустріч генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу, погодившись на участь міжнародної організації в евакуації населення Маріуполя, яке перебуває у блокаді. До проведення гуманітарних заходів із комбінату "Азовсталь" буде залучено МР "Червоний Хрест". Про це повідомляється на офіційному сайті ООН після зустрічі двох лідерів у Москві, передають Патріоти України.
Водночас Путін відмовився йти на угоди з питань гарантій безпеки для України, поки немає позиції щодо адміністративних позицій окупованих Донбасу та Криму. "У Стамбулі нашим перемовникам вдалося досягти певного прориву, оскільки українські колеги не стали пов'язувати міжнародні гарантії безпеки з визначеннями Криму та Донбасу, вони просто винесли їх за дужки. Після ситуації у Бучі вектор переговорів у цих питаннях різко змінився", – поскаржився глава Кремля Гутеррешу.
Путін зазначив, що після трагедії під Києвом українська делегація повністю відмовилася висувати зазначені регіони в переговорний процес, внісши їх на порядок денний для зустрічі тет-а-тет двох президентів. Для Москви подібна перспектива видається нереалістичною.
"Передавати ці спірні території на вищий рівень, не вирішивши їх попередньо хоча б у межах проєкту угоди, значить ніколи їх не розв'язати. У цьому випадку підписуватися під гарантіями безпеки, не вирішивши питання територіального характеру щодо Криму, Севастополя та республік Донбасу, ми просто не можемо", – резюмував президент країни-агресора.
На зустрічі з Ґуттерішем Путін також заперечив факт бойових дій у Маріуполі, назвав ситуацію у місті "складною і трагічною", але "простою". "Щодо Маріуполя. Там ситуація складна і, можливо трагічна, але вона проста насправді. Я розмовляв з президентом Ердоганом. Він каже, що там тривають бойові дії, але там немає бойових дій, вони закінчені", - заявив президент країни-агресора.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...