"Є досвід роботи": Україна може уникнути повної блокади кордону з Польщею, названо інструменти

Україна та Польща все ще мають шанси не допустити тотальної блокади кордону фермерами з 20 лютого. За допомогою переговорів із протестувальниками вже вдалося відтермінувати страйк перевізників, і для фермерів також існує така можливість. А якщо переговори не дадуть ефекту, Україна може скористатися юридичними механізмами, щоб відстояти свої інтереси, передають Патріоти України.

Про це OBOZ.UA розповіла провідна наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, експертка з інфраструктури Ірина Коссе. За її словами, допомогти може навіть тимчасова угода зі страйкарями.

"Є досвід роботи з польськими перевізниками, коли нам вдалося відтермінувати блокаду на один місяць. Було підписано угоду, де чітко прописано, хто і що має робити. І до березня вони пообіцяли не перекривати (кордон. – Ред.). Це показує, що результату можна досягти. Тому я сподіваюся, що цієї блокади не буде з 20 числа", – зазначила Коссе.

Водночас експертка визнала, що з деяких питань Україна не може піти на компроміси. У випадку з перевізниками це повернення практики дозволів.

"Тут компромісу бути не може, Україна на це не піде. Але якщо говорити про доступ до українських інформаційних систем, то тут уже можна робити", – пояснила експертка.

Вона також додала, що на випадок провалу переговорів Україна має юридичні інструменти для захисту. При цьому Коссе вважає, що серед доступних варіантів акцент слід робити на апеляціях до європейських інституцій.

"Деякі механізми ми застосовували раніше: були позови до СОТ (Світової організації торгівлі. – Ред.), ми зверталися до Єврокомісії. На мою думку, позов до СОТ – це крайній захід, дуже серйозний, і до нього потрібно готуватися, з аргументацією і з цифрами доводити, що дії польських протестувальників спрямовані на те, щоб порушити угоду СОТ. Тому найоптимальнішою мені видається апеляція до Європейських інституцій, до Єврокомісії, можливо, до депутатів Європарламенту", – зазначила експертка.

Так, у сфері транспортних перевезень вже було засідання європейської транспортної комісії, де розглядалося питання блокади на кордоні. "На жаль, це працює довго, але мені здається, що це найбільш правильний шлях. Єврокомісія залучатиме різних стейкхолдерів, збиратиме Україну, Польщу, збиратиме перевізників, фермерів, можливо, переробників – усі сторони. І створюватиме дискусійний майданчик, щоб виробити якийсь компроміс. Знову ж таки це триває деякий час, це буде довго, але такі рішення, мені здається, більш живучі", – резюмувала фахівчиня.

Джерело: Обозреватель

Винятки є: У Повітряних силах визначились, яких фахівців не будуть переводити у піхоту

субота, 18 січень 2025, 8:05

У Повітряних Силах створено спеціальну комісію. Вона вже працює з метою недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, що може суттєво вплинути на боєздатність підрозділів, передають Патріоти України. Про це йдеться в повідомлен...

"Путін розуміє свої кінцеві цілі": Ексміністр назвав три теми, які готовий обговорювати Кремль

субота, 18 січень 2025, 7:56

Росія готова вести переговори лише на три теми – юридичне визнання територіальних загарбань, відмова України від членства в НАТО, заморожені активи та санкції. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив у проєкті "Ремо...