Є два сценарії ядерних ударів РФ по Україні: В ISW розповіли, яку відповідь може готувати НАТО

В Інституті вивчення війни вважають, що російський президент Володимир Путін поспішав незаконно анексувати українські території, щоб стабілізувати становище Росії й отримати час на відновлення своїх сил для наступного наступу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.

"Незаконна анексія чотирьох українських областей не означає, що Путін відмовився від заявленої цілі знищення української держави заради меншої цілі. Якщо анексія стабілізує конфлікт уздовж нових ліній фронту, Кремль може відновити свої сили і відновити вторгнення в Україну найближчими роками, проте у такому разі з позиції більшої сили і територіальної переваги", - вказують експерти.

Водночас аналітики не побачили у промові Путіна 30 вересня якихось ознак намірів Росії негайно застосувати проти України ядерну зброю, якщо український контрнаступ продовжиться.

Російський президент, зауважують аналітики, не визначав якихось "червоних ліній". Ба більше, протягом цієї війни ЗСУ неодноразово "порушували" заявлені раніше Кремлем "лінії" ударами по військових об'єктах у прикордонних російських регіонах.

Путін хоче заморозити конфлікт на нинішніх лініях фронту і дати час російській мобілізації для відновлення російських сил.

За словами аналітиків, у Путіна є два основних варіанти застосування тактичної ядерної зброї: завдання ударів по ключовим наземним лініям зв'язку і командним пунктам, щоб паралізувати контрнаступ ЗСУ, і/або завдання ударів по великим скупченням українських сил поблизу лінії зіткнення. Проте "одна ядерна зброя не буде вирішальною проти будь-якої з цих цілей".

"Путіну, вочевидь, треба буде застосувати кілька тактичних ядерних озброєнь по всій Україні, щоб досягти значних результатів і підірвати здатність України проводити контрнаступ. Масштаби застосування ядерної зброї, імовірно, підвищать ризик відповідного удару Заходу, що, своєю чергою, збільшить потенційні втрати, які Путіну доведеться співвіднести з короткочасними вигодами", - йдеться в аналізі.

Таким чином, вказують аналітики, використання Росією ядерної зброї було б масштабною грою заради обмеженої вигоди, яка не досягла б заявлених Путіним військових цілей.

У кращому випадку використання Росією ядерної зброї заморозить лінію фронту у її нинішніх межах, але не дозволить Росії захопити всю Україну. Крім того, НАТО, імовірно, відповість на застосування Росією ядерної зброї в Україні завданням звичайних ударів по російських позиціях.

"Путін продовжує вірити...": Британський генерал розповів, чого Трамп може добитися від Путіна

субота, 1 лютий 2025, 11:24

У контексті завершення війни в Україні найкраще, на що можна сподіватися на сьогодні, це зупинка бойових дій на поточних позиціях та переговори. Це все, чого здатний президент США Дональд Трамп добитися від президента РФ Володимира Путіна. Таку думку б...

Розгубився і втратив дар мови: уболівальник шокував Моурінью, поцілувавши його в ліфті (відео)

субота, 1 лютий 2025, 10:56

Головний тренер "Фенербахче" Жозе Моурінью опинився в центрі нестандартної ситуації. Португальський фахівець кілька днів тому випадково в ліфті зустрівся з фанатами турецького клубу, передають Патріоти України. Уболівальники зробили пам’ятне відео з Мо...