Є два сценарії ядерних ударів РФ по Україні: В ISW розповіли, яку відповідь може готувати НАТО

В Інституті вивчення війни вважають, що російський президент Володимир Путін поспішав незаконно анексувати українські території, щоб стабілізувати становище Росії й отримати час на відновлення своїх сил для наступного наступу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.

"Незаконна анексія чотирьох українських областей не означає, що Путін відмовився від заявленої цілі знищення української держави заради меншої цілі. Якщо анексія стабілізує конфлікт уздовж нових ліній фронту, Кремль може відновити свої сили і відновити вторгнення в Україну найближчими роками, проте у такому разі з позиції більшої сили і територіальної переваги", - вказують експерти.

Водночас аналітики не побачили у промові Путіна 30 вересня якихось ознак намірів Росії негайно застосувати проти України ядерну зброю, якщо український контрнаступ продовжиться.

Російський президент, зауважують аналітики, не визначав якихось "червоних ліній". Ба більше, протягом цієї війни ЗСУ неодноразово "порушували" заявлені раніше Кремлем "лінії" ударами по військових об'єктах у прикордонних російських регіонах.

Путін хоче заморозити конфлікт на нинішніх лініях фронту і дати час російській мобілізації для відновлення російських сил.

За словами аналітиків, у Путіна є два основних варіанти застосування тактичної ядерної зброї: завдання ударів по ключовим наземним лініям зв'язку і командним пунктам, щоб паралізувати контрнаступ ЗСУ, і/або завдання ударів по великим скупченням українських сил поблизу лінії зіткнення. Проте "одна ядерна зброя не буде вирішальною проти будь-якої з цих цілей".

"Путіну, вочевидь, треба буде застосувати кілька тактичних ядерних озброєнь по всій Україні, щоб досягти значних результатів і підірвати здатність України проводити контрнаступ. Масштаби застосування ядерної зброї, імовірно, підвищать ризик відповідного удару Заходу, що, своєю чергою, збільшить потенційні втрати, які Путіну доведеться співвіднести з короткочасними вигодами", - йдеться в аналізі.

Таким чином, вказують аналітики, використання Росією ядерної зброї було б масштабною грою заради обмеженої вигоди, яка не досягла б заявлених Путіним військових цілей.

У кращому випадку використання Росією ядерної зброї заморозить лінію фронту у її нинішніх межах, але не дозволить Росії захопити всю Україну. Крім того, НАТО, імовірно, відповість на застосування Росією ядерної зброї в Україні завданням звичайних ударів по російських позиціях.

Присоромив інших сусідів України по ЄС: Голова уряду Румунії пояснив, чому не заборонили імпорт українського зерна

четвер, 28 вересень 2023, 6:15

Румунія не запровалила односторонню заборону на імпорт української агропродукції, оскільки вважає, що Україні необхідно допомагати аж до завершення війни. Про це прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку сказав в інтерв'ю Digi24.ro. На думку румунського пр...

Повітряні сили показали, як пілоти ЗСУ навчаються на F-16 в Україні (відео)

четвер, 28 вересень 2023, 1:45

Українські пілоти адаптуються та навчаються керувати винищувачами F-16. Відео опубліковали Повітряні сили ЗСУ. . "Наша мета - повноцінні авіатренажери F-16 на території України, навчальні літаки (спарки) та центри підготовки льотного складу. Та все по...