Своїми спостереженнями та досвідом поділився один з вітчизняних виробників таких систем. Зокрема, під час інтерв’ю з відомим військовим експертом Валентином Бадраком в програмі Security Talks, один з представників львівської компанії Global Dynamics зазначив, що в розробці вітчизняних наземних роботизованих систем та її постачанні у ЗСУ зацікавлені "нижні" чини та власне керівництво ЗСУ, передають Патріоти України.
"В нас дуже добре співробітництво (з військовими) на рівні виконавців. Ми практично постійно працюємо на нашому полігоні в Яворові (військовий полігон ЗСУ). Ми пройшли випробування в рамках науково-дослідної роботи на полігоні в Чернігові (мається на увазі випробування ДНДІ ВС ОВТ, - прим. ДЕ). І так само були в Житомирі декілька разів на полігоні", - розповів технічний директор проекту Roboneers приватної компанії Global Dynamics Сергій Павлов.
Також він повідомив, що про можливе постачання в українське військо такої техніки говорив і власне Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.
"Пройшли випробування (в ДНДІ) платформи Camel. Чи готові ви поставити її на озброєння (спитали у Головнокомандувача)? Він сказав – Так. Ми раді. Ми хочемо це зробити. Це сказав Хомчак. Далі, ми поки що, ніякої зацікавленості не побачили", - розповів Сергій Павлов.
На думку технічного директора приватної компанії Global Dynamics, основною проблемою є певне непорозуміння з окремими військовими чинами десь "всередині" військового відомства. "На нижньому рівні всі люди розуміють, що це потрібно й нам ідуть на зустріч і на полігонах і в ДНДІ. Ми маємо з ними нормальні стосунки, ми зі всіма працюємо. Але, на жаль, там є якійсь прошарок, я не знаю як це назвати. І от тут всі проблеми починаються – на горі розуміють, внизу розуміють, а ось всередині воно поки що… не дуже", - констатував представник Global Dynamics.
Не меншою проблемою, на думку Сергія Павлова, є й відсутність зацікавленості до розробки та покращення таких систем з боку Держави, адже можливості (як фінансові, так і технічні) в приватних виробників у придбанні окремих видів того ж озброєння досить обмежені й без допомоги державних установ обійтися практично неможливо.
Наприклад, одним з найбільш перспективних напрямків є оснащення вітчизняних наземних роботизованих систем високоточними ракетними системами (ПТРК). Про безпілотну платформу "Фантом" озброєну ПТРК від ДК "Укроборонпром" нічого не чутно вже кілька років
"Коли оператор стріляє з протитанкового комплексу на полігоні в нього 80% попадань. Коли оператор стріляє в бойових умовах в нього 7% попадань. І коли людина буде (в бойових умовах) стріляти з нашої машини (дистанційно) в неї влучність буде як на полігоні", - переконаний Сергій Павлов.
Однак подібні випробовування потребують безпосередньої участі державних розробників (наприклад КБ "Луч"). Зі свого боку львівські розробники готові до спільної праці в розробці подібного проекту, проте наразі не бачать зацікавленості зі сторони держави.
З нашої сторони ми все для цього робили… ми відкриті, ми для цього готові та розуміємо, що цим є майбутнє. Але зі сторони держава, ну я не відчуваю, що є так само така зацікавленість", - зазначив Сергій Павлов.
Угода про перемир'я між Україною та Росією може передбачати, що ворог залишиться на захоплених територіях. Водночас питання про гарантії безпеки для нашої країни залишається відкритим, передають Патріоти України з посиланням на The New York Times. Як п...
Українські війська відбили втрачені позиції поблизу Часового Яру та Торецька. Водночас російські війська продовжують наступальні дії. Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України. . На фронті фіксується просування ві...