На сьогоднішній день Україна прагне отримати від західних партнерів не лише нові види зброї, а й дозвіл застосовувати її для ударів по території РФ. Зокрема, в інформаційному просторі постала тема можливої передачі крилатих ракет Tomahawk, передають Патріоти України.
За словами військового експерта Олексія Мельника, на даному етапі ймовірність перспективи отримання "Томагавків" низька. Про це він розповів в інтерв'ю OBOZ.UA.
Мельник зазначив, що один вид озброєнь не може переламати перебіг війни. Він навів приклад HIMARS і ATACMS, які вкрай ефективні у певний період, поки противник не пристосується і не розробить систему зменшення ефекту від застосування такої зброї.
Водночас військовий експерт наголосив, що навіть якщо йдеться про короткострокову перевагу, це все одно дуже важливо, бо в один момент певні види озброєння можуть акумулюватися та наблизити переломний момент.
Вас може зацікавити:"Комусь не подобається моє життя?". Оксана Білозір – про непрості стосунки з ексчоловіком, дітей Порошенка та пропозицію Зеленському
Вас може зацікавити:В Україні почали виробництво БМП Lynx: стало відомо, коли перша машина зійде з конвеєра
"На жаль, я поки що не поділяю оптимізму щодо найближчої перспективи отримання "Томагавків". Спостерігаючи за цією сагою навколо ATACMS, дозволів, заборон, зняття дозволів, а потім спростування, боюся, з "Томагавками" нас очікує приблизно та сама історія. Хоча останні події можуть прискорити ці процеси", – сказав Мельник.
Також він додав, що на рішучість західних партнерів України може вплинути посилення співпраці РФ з Іраном та Північною Кореєю. Зокрема, передача Тегераном балістичних ракет може прискорити процес ухвалення рішення щодо зняття обмежень застосування ATACMS по території Росії.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...