Є проблеми: Нестача військової допомоги може змусити Україну погодитись на переговори з РФ, - Bloomberg

За останній рік лінія фронту в Україні майже не змінилась, тоді як у союзників з Європи почались проблеми з постачанням боєприпасів, а США демонструють політичну втому від війни, передають Патріоти України.

Як пише Bloomberg, все це може дати шанс президенту РФ Володимиру Путіну. Зокрема, нестача військової допомоги може змусити Україну погодитися на мирні переговори з позиції слабкості. Однак за гіршого варіанту, окупаційна армія може прорвати оборону ЗСУ і тоді Кремль взагалі не матиме причини для переговорів".

Як зазначається, такі прогнози дуже лякають лідерів держав Східної Європи. Вони переконані, що РФ у разі перемоги не зупиниться на кордонах України. При цьому на Заході є сили, які не розуміють цієї небезпеки.

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас наголосила, що деякі союзники недостатньо серйозно ставляться до оборони. Водночас глава МЗС країни Габріелюс Ландсбергіс додає, що повільні постачання зброї можуть змусити Україну піти на переговори.

"У мене виникає занепокоєння з приводу нашої колективної здатності зробити свій внесок у перемогу, коли я бачу, що нові танки, нові ракетні системи і навіть боєприпаси не поставляються", — обурився він.

Як додається, наступного тижня Конгрес США відновить зусилля щодо ухвалення пакета допомоги Україні. Йдеться про 61 млрд доларів, які хоче надати президент Джо Байден. Він та його прихильники сподіваються, що законодавці схвалять пакет до кінця 2023 року.

Ще одну небезпеку становить і розширення фронту в Ізраїлі. За словами журналістів, у такому випадку Штати будуть змушені передавати артилерійські боєприпаси і своєму союзнику на Близькому Сході.

Неназваний дипломат ЄС заявив про стурбованість тим, що відсутність постійної допомоги в галузі озброєнь дасть Путіну важелі впливу. Президент Латвії Едгарс Рінкевичс наголошує, що угоди з РФ не є альтернативою, а припинення вогню може лише зробити Москву сильнішою.

"Ми просто повинні продовжувати працювати над більш довгостроковою або структурною системою підтримки України, розуміючи, що Росія водночас також мобілізує свою економіку, свої сили і готова до тривалих зусиль", — пояснив він.

Військова допомога Україні

Нещодавно голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко заявив, що Росія налаштована воювати "стільки, скільки треба". На його думку, війна увійшла у стадію виснаження.

Водночас згідно з останніми опитуваннями майже половина громадян США вважає, що країна витрачає занадто багато на допомогу Україні. Як пишуть ABC News, поставки снарядів в Україну з початку війни в Ізраїлі скоротилися на третину. Також відомо, що до березня ЄС може не встигнути надати Україні обіцяний мільйон снарядів.

"Потрібно іноді нагадувати всім про ту "багнюку": Речник ЗСУ відреагував на заяву Трампа про те, чому Путін не захопив Київ

субота, 17 травень 2025, 15:52

Офіцер Головного управління комунікацій Збройних сил України Дмитро Лиховій пригадав події початку повномасштабного вторгнення РФ, зокрема, те, як ворожі танки їхали захоплювати Київ. Про це речник ЗСУ згадав на тлі заяв президента США Дональда Трампа ...

"Військові стали соромитися одягати піксель": Нардеп запропонував переодягнути працівників ТЦК, а далі щось пішло не так

субота, 17 травень 2025, 13:29

Народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не мають носити піксель. Він звернувся до Кабміну та Міноборони із вимогою, щоб для ТЦК розробили іншу форму. Відповідний документ Г...