Президентські вибори в Росії ніколи не були пов'язані з демократичною процедурою. Водночас перемога в першому турі дасть Володимиру Путіну нову печатку легітимності та, ймовірно, надішле чіткий сигнал: війна з Україною користується повною підтримкою росіян, передають Патріоти України.
Зазначається, що серед тих, хто стежить за Росією, увага зосереджена на кількох великих питаннях. Для початку, якщо голосування на цих виборах дійсно є "референдумом" з приводу розв'язаної Росією війни проти України, то чи дає це обрання Путіну свободу дій?
"У цьому питанні у Путіна, схоже, є простір для маневру. Російський президент демонструє впевненість у розвитку подій на полі бою. А в умовах, коли Захід зволікає з наданням допомоги Україні - особливо в Конгресі США, де, як і раніше, затримується ухвалення найважливішого пакета допомоги Києву, - результати виборів дають йому більше риторичних аргументів", - ідеться в публікації.
Водночас, як вказує CNN, поступове просування Росії на сході України призвело до жахливих втрат в армії РФ. Передбачається, що Путіну і його генералам доведеться почати новий раунд мобілізації, щоб "годувати війська в м'ясорубці".
Спостерігачі вважають, що незабаром Путін буде просто змушений зробити потенційно непопулярний крок - ще один великий призов.
Друге питання на порядку денному в Росії - продовження репресій проти внутрішньої опозиції, того, що від неї залишилося.
"Війна завжди непередбачувана. І якими б не були зусилля Путіна повернути ситуацію на свою користь, довгострокові проблеми Росії - демографічний спад, ціна війни і санкцій, а також притаманна крихкість єдиноначальності - навряд чи зникнуть до того, як Путін буде балотуватися на шостий термін", - констатує CNN.
Вибори в Росії - результати
Президентські вибори в Росії відбувалися з 15 до 17 березня. Крім звичайного голосування на виборчих дільницях, росіяни могли проголосувати через портал електронних держпослуг, що російськими опозиціонерами майже одноголосно вважають одним з основних інструментів для фальсифікації підсумкових результатів.
Крім того, голосування проводили й на окупованих територіях України - у Криму і на тих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, які наразі контролює російська армія.
За даними Центральної виборчої комісії РФ, після опрацювання 98,7% протоколів Путін набирає 87,31%.
Голова Фонду національного добробуту РФ Кирило Дмитрієв відвідає Вашингтон цього тижня для зустрічі зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом, передають Патріоти України. Як зазначає видання, ця зустріч відбудеться для переговорів про зміцне...
Президент США Дональд Трамп не готовий запроваджувати нові санкції проти Росії, якщо та відмовиться задовольнити його вимогу щодо припинення вогню в Україні. Таку думку в інтерв'ю "Радіо Свобода" висловив колишній член делегації України на мінських пер...