Президентські вибори в Росії ніколи не були пов'язані з демократичною процедурою. Водночас перемога в першому турі дасть Володимиру Путіну нову печатку легітимності та, ймовірно, надішле чіткий сигнал: війна з Україною користується повною підтримкою росіян, передають Патріоти України.
Зазначається, що серед тих, хто стежить за Росією, увага зосереджена на кількох великих питаннях. Для початку, якщо голосування на цих виборах дійсно є "референдумом" з приводу розв'язаної Росією війни проти України, то чи дає це обрання Путіну свободу дій?
"У цьому питанні у Путіна, схоже, є простір для маневру. Російський президент демонструє впевненість у розвитку подій на полі бою. А в умовах, коли Захід зволікає з наданням допомоги Україні - особливо в Конгресі США, де, як і раніше, затримується ухвалення найважливішого пакета допомоги Києву, - результати виборів дають йому більше риторичних аргументів", - ідеться в публікації.
Водночас, як вказує CNN, поступове просування Росії на сході України призвело до жахливих втрат в армії РФ. Передбачається, що Путіну і його генералам доведеться почати новий раунд мобілізації, щоб "годувати війська в м'ясорубці".
Спостерігачі вважають, що незабаром Путін буде просто змушений зробити потенційно непопулярний крок - ще один великий призов.
Друге питання на порядку денному в Росії - продовження репресій проти внутрішньої опозиції, того, що від неї залишилося.
"Війна завжди непередбачувана. І якими б не були зусилля Путіна повернути ситуацію на свою користь, довгострокові проблеми Росії - демографічний спад, ціна війни і санкцій, а також притаманна крихкість єдиноначальності - навряд чи зникнуть до того, як Путін буде балотуватися на шостий термін", - констатує CNN.
Вибори в Росії - результати
Президентські вибори в Росії відбувалися з 15 до 17 березня. Крім звичайного голосування на виборчих дільницях, росіяни могли проголосувати через портал електронних держпослуг, що російськими опозиціонерами майже одноголосно вважають одним з основних інструментів для фальсифікації підсумкових результатів.
Крім того, голосування проводили й на окупованих територіях України - у Криму і на тих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, які наразі контролює російська армія.
За даними Центральної виборчої комісії РФ, після опрацювання 98,7% протоколів Путін набирає 87,31%.
Президент США Дональд Трамп невдовзі після вступу на посаду підписав кілька прокламацій та указів у президентській кімнаті Капітолію. Документи не викликали жодних суперечок. Про це у понеділок, 20 січня, повідомляє The Washington Post, передають Патрі...
Президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з поверненням на посаду президента США. Глава держави у своєму повідомленні в соцмережі X зауважив, що століття формується просто зараз, передають Патріоти України. Також Зеленський у віта...