Держава-терорист Росії має певні внутрішні проблеми у відносинах між регіонами та центром. Напередодні зими у Кремлі найбільше побоюються атак у Центральному федеральному окрузі у той час, як у віддалених регіонах російська влада не переймається станом критичної інфраструктури, передають Патріоти України.
Саме тому влада РФ намагається захистити від можливих атак свої критично важливі об'єкти. Про це виданню OBOZ.UA розповів співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проектів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник.
За його словами, у Центральному федеральному окрузі окупанти почали посилювати систему протиповітряної оборони. Аналітики вважають, що це пов'язано зі спробою Кремля захистити від можливих атак свої критично важливі об'єкти.
Мельник підкреслив, що Україна може завдавати ударів у відповідь по критичній інфраструктурі в РФ, але через дефіцит ресурсів, у набагато менших масштабах. Він упевнений, що удари мають бути по об'єктах, пов'язаних із військовою промисловістю чи військовими частинами.
Також військовий експерт пояснив, що позбавлення електроенергії будь-яких населених пунктів у російській глибинці жодного стратегічного ефекту не справить, адже Кремлю все одно на умови життя своїх громадян. Проте удар по елітному району Підмосков'я, зокрема, по Рубльовці, може спричинити істерику у росіян.
"Є системні російські внутрішні проблеми, зокрема у відносинах між регіонами та центром. І це одна з больових точок, на які можна було б намагатися тиснути, щоб ці хвилі розходилися. Фактично це дестабілізація російського внутрішнього електорату. Щодо наших можливостей, то була ціла низка анонсів офіційних осіб про те, що начебто є такі засоби вітчизняного виробництва. Думаю, треба сподіватися на те, що за анонсами підуть новини про їхнє практичне застосування", – сказав Мельник.
Крім того, експерт наголосив, що країна-агресор РФ звикла відповідати "актами відплати". Причому такі акти мають на меті не так вплинути на подальші кроки українського військово-політичного керівництва, як продемонструвати власній аудиторії, що "все йде за планом". Тому Мельник упевнений, що у такий спосіб неможливо знизити інтенсивність російських атак.
Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...