Росіяни не можуть постійно нарощувати свої потужності для збільшення виготовлення ударних безпілотників, якими вони обстрілюють Україну. Про це в етері Еспресо заявив військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих, передають Патріоти України.
На питання, чому росіяни зменшили кількість запущених дронів-камікадзе по Україні у грудні, він заявив, що це обумовлено декількома факторами.
"Тут слід зазначити, що протягом минулого року якраз в державі-терористі показували статистику зростаючу, коли збільшувалася кількість виготовлення безпілотних систем типу "шахед", які вони використовують для тероризування українського мирного населення. І відповідно, місяць до місяця зростала кількість цих засобів, які вони застосовували, досягши того ж піку 2,5 тисячі. Грудень міг стати менш вдалим для росіян у плані нарощування. Це можна пояснити декільком факторам, в першу чергу, звісно, що неможливо постійно нарощувати і виробництво, і застосування", - сказав він.
Рябих заявив, що росіяни могли робити ставку на запуск дронів у листопаді, щоб з настанням холодів залишити українців без світла та опалення.
"Крім іншого, наприклад, було зроблено ставку на листопад. Я не виключаю, що якраз це місяць, який передував холодами, і коли росіяни хотіли вразити максимально нашу енергетичну структуру, ми пам'ятаємо ці всі удари, і були застосовані оці великі резерви. Але на тлі того, що у нас зараз якраз засоби протидії дронам типу "шахед" суттєво покращувалися. Ми бачимо, що в тому ж грудні і наприкінці листопада більшість атак, які завдавали росіяни з використанням "шахедів", вони були провальними, і вдалося відбивати до сотні відсотків цих засобів", - зауважив експерт.
Крім того, на думку експерта, на зменшення обстрілів могли посприяти влучні удари українських військових п російських складах з безпілотниками, а також по підприємствах, де їх виготовляють.
"Також не останню роль грають і ті ж погодні умови, про що відзначають ті ж дослідники з Британії. Однак, у першу чергу, я б відзначив все ж таки і ті ефективні удари, які ми бачили в грудні місяці, коли було неодноразово вражено склади, де накопичувалися дрони типу “шахед”, а також ряд підприємств, на яких виготовлялися окремі комплектуючі для цих дронів. Все ж таки я сподіваюся, що росіяни зараз можуть упертись в якусь стелю можливостей по виробництву цих терористичних безпілотників. В той час, як ми бачимо суттєву динаміку, яку нарощують наші Сили оборони, можливості як відбиття таких шахедних атак, так і можливостей далеких ударів, які також дають нам впевненість в тому, що число атак з використанням дронів поступово буде зменшуватися в майбутньому", - додав Рябих.
Бійці Краматорського прикордонного загону «Форпост» показали, як доправляють побратимам на позиції провізію та інші необхідні речі, передають Патріоти України. Щоденні обстріли та постійні «прильоти» ворожих FPV-дронів змушують бійців на Вовчанському н...
В Україні створили дрони, які здатні нести великі міни та навіть КАБи. Це вже не прототипи, а реальні БпЛА, які дістають до Енгельса і далі. Про це написали у телеграм-каналі "Миколаївський Ваньок", передають Патріоти України. У пабліку іронічно завчил...