Є великі успіхи: Україна виграла битву за Чорне море, ускладнивши Росії утримування Криму, - Foreign Affairs

За час повномасштабної війни Україна встигла виграти у Росії битву за море. Морські досягнення Києва не забезпечать повну перемогу у війні, яка здебільшого йде на суші, але ці перемоги допоможуть країні досягти успіху в більш широкому плані. Про це йдеться у матеріалі видання Foreign Affairs, публікованому 8 лютого, передають Патріоти України.

Як зазначається, використовуючи БПЛА, крилаті ракети та різні нетрадиційні методи, до жовтня 2023 року Україна відтіснила російський флот від його головної бази в окупованому Криму до східного кута Чорного моря.

"Військово-морському флоту України вдалося потопити дев'ять великих російських кораблів і відвоювати частину втрачених територій. Ці перемоги стали яскравою плямою для країни, яка перебуває під постійними повітряними атаками і застрягла в дорогому безвиході на місцях", – йдеться у матеріалі.

Перемога на морі дозволила Києву забрати війська, розосереджені вздовж узбережжя та відправити їх на фронт. Також Україна забезпечила безпеку морських шляхів, які мають вирішальне значення для експорту зерна, та ускладнила зусилля Росії щодо постачання та зміцнення Криму.

"Згодом Україна може закріпити цей успіх, збільшивши свій вплив на майбутніх мирних переговорах. Однак для успіху цієї стратегії Києву буде потрібний безперервний потік військової допомоги із Заходу", – пише автор.

За підрахунками Центру стратегічних та міжнародних досліджень, з лютого 2022 року Росія втратила близько 40% своїх об'єктів на Чорному морі. Крім крейсера "Москви", українські ракети та безпілотники знищили або серйозно пошкодили два фрегати, п'ять танкових кораблів, десантні кораблі та підводні човни.

Удари по штабах ВМФ Росії, верфях, аеродромах та об'єктах ППО в Криму послабили берегову оборону флоту, системи управління та матеріально-технічного забезпечення. Щоб захистити кораблі, що залишилися, Росія перевела велику їх частину на свою військово-морську базу в Новоросійську, у східній частині Чорного моря. Але навіть там, далеко від бойових дій, як ідеться в матеріалі, кораблі не були у безпеці. У серпні 2023 року український морський безпілотник перетнув Чорне море та пошкодив у гавані російський військовий корабель.

Автор стверджує, що військово-морський успіх України не означає кінець війни, яка ведеться переважно на суші, проте це дає Києву кілька важливих переваг.

Одна з них – політична та психологічна. Перемога над російським флотом на морі підвищує моральний дух українського цивільного населення та військових. Крім того, прихильники України, враховуючи глухий кут на полі бою та атаки Росії з повітря, можуть вказати на перемогу на морі як на доказ того, що військовий успіх можливий.

Оскільки російські кораблі відсунуті далеко від українських берегів, загроза морського нападу зникла. Таким чином Україна змогла перерозподілити сухопутні сили, що охороняли берегову лінію, і передати берегову оборону місцевим силам.

Ще однією перевагою є логістична проблема, з якою стикається Росія. Москві стає все важче відправляти вантажі до Криму, оскільки українські ракетні удари загрожують російським транспортним суднам і періодично перекривають міст через Керченську протоку, яка сполучає півострів із Росією.

Крім того, Україна скоротила можливості Росії втручатися у експорт зерна з Одеси. Відтиснення російського військово-морського флоту дозволило відновити рух прибережного судноплавства.

"Україні потрібна допомога своїх союзників, щоб зберегти ці переваги. Хоча запаси протикорабельних ракет Києва на даний момент, ймовірно, достатні, враховуючи їх відносно нечасте використання, українським військовим, безумовно, знадобиться більше ракет наземного нападу із Франції, Британії та США. Україна також продовжуватиме покладатися на розвідувальну підтримку Британії, США та інших партнерів для виявлення цілей та вразливостей Росії", – йдеться у статті.

Дональд Трамп підписав перші укази після інавгурації (відео)

понеділок, 20 січень 2025, 22:33

Президент США Дональд Трамп невдовзі після вступу на посаду підписав кілька прокламацій та указів у президентській кімнаті Капітолію. Документи не викликали жодних суперечок. Про це у понеділок, 20 січня, повідомляє The Washington Post, передають Патрі...

"Разом ми сильніші...": Зеленський привітав Трампа з поверненням на посаду президента

понеділок, 20 січень 2025, 21:16

Президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з поверненням на посаду президента США. Глава держави у своєму повідомленні в соцмережі X зауважив, що століття формується просто зараз, передають Патріоти України. Також Зеленський у віта...