Європейські країни мають бути готовими жити без допомоги Сполучених Штатів та захищати себе самим. Для цього потрібно збільшувати витрати на оборону, і Європа вже почала це робити. Наразі європейці чітко розуміють, що альтернативи немає, і це розуміння багато в чому спровокував президент США Дональд Трамп. Таку думку висловив в інтерв'ю OBOZ.UA експерт-міжнародник Олександр Краєв. Він також сказав, які наслідки для України матиме зменшення участі США у військовій допомозі та делегування зобов’язань Європі, передають Патріоти України.
За словами експерта, зараз настав момент, коли Європа має бути готовою захищати себе сама – це вимога часу.
"Як казав Шарль Мішель, Європа наразі є травоїдним серед хижаків. І Європа насправді просідає, Європа втрачає не просто міжнародний імідж, Європа просто стає недієздатною в міжнародних відносинах. Ми бачимо, що Rheinmetall, усі основні французькі виробники зброї, вони вже третій рік поспіль стабільно нарощують власне виробництво, шукають нові державні контракти, максимально допомагають Україні, тобто Європа проходить цей шлях. Не дарма Макрон казав про те, що Європа має вміти сама себе озброювати й сама себе захищати", – зазначив Краєв.
Трамп своїми заявами й діями "підштовхнув" країни ЄС до розуміння того, що потрібно самим вкладати у власну безпеку.
"Мені здається, європейці це чітко розуміють, і багато в чому Трамп спровокував це. Не тому, що його так усі люблять і всі слухаються, а тому, що всі бояться того, що Америки просто не буде. Що Америка не захоче захищати Європу, не захоче захищати союзників – і тому, мовляв, треба бути готовим, що може настати момент, і Європі доведеться бути самій, тому Європа має бути готова", – наголосив він.
США можуть зменшити свою участь у конфлікті в Україні, передавши більше зобов’язань Європі, тому їй для власної ж безпеки потрібно бути готовій швидко зайняти ті позиції, які Америка може залишити, зазначив експерт.
При цьому Краєв не вважає, що Сполучені Штати обов'язково зроблять це найближчим часом. За його словами, Трамп виявився "набагато раціональнішим, набагато більш, у цьому плані, адекватнішим".
"Тобто він чітко каже, що Україна має отримувати зброю, Україна має отримувати підтримку, Україна має виходити на переговори з позицією сили, Україна мусить мати все, що їй потрібно для того, щоб утриматися і продовжувати існувати. Тобто це не той Трамп, якого всі так боялися, це не той Трамп, який просто бере й забирає всю підтримку. Але все-таки в короткостроковій перспективі треба стежити за тим, щоб європейці від обіцянок наростити виробництво й посилити свої гарнізони перейшли до дій", – каже експерт.
Це потрібно для того, що коли американці почнуть скорочувати свою присутність в Європі, то їхнє місце мають зразу займати європейці.
"Інакше Росія побачить, що Захід слабкий, інакше Росія побачить, що Захід розрізаний, має різні погляди на безпеку, тоді це вже буде не просто загроза для України, це буде загроза для всього колективного Заходу", – наголосив Олександр Краєв.
Мер Варшави Рафал Тшасковський отримав хвилю обурених коментарів від поляків після того, як він опублікував у мережі X (раніше — Twitter) зроблене під час Мюнхенської безпекової конференції фото з Володимиром і Віталієм Кличками, повідомляють Патріоти ...
Низка європейських країн, стурбованих заявою глави Пентагону Піта Гегсета про те, що пріоритети безпеки США зосереджені не в Європі, потай працює над планом відправки військ до України для допомоги щодо забезпечення можливого мирного договору з Росією,...