У проєкті бюджету України на 2023 рік враховано інфляцію на рівні 30%. Проте фактичне зростання цін у країні може виявитися нижчим. Це реально за дотримання двох умов: великих надходжень міжнародної допомоги та зменшення обсягів "друку гривні", передають Патріоти України.
Такий прогноз озвучив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу") в інтерв'ю "Укрінформу".
За його словами, ризики високої інфляції є. Однак, наприклад, Національний банк України прогнозує на 2023 рік зростання споживчих цін не на 30%, а на 20,7%, що значно нижче.
"Сподіватимемося, що наступного року нам вдасться загальмувати інфляцію. А це багато в чому залежатиме від джерел фінансування дефіциту бюджету", – сказав Гетманцев.
Так, для уповільнення інфляції уряду потрібно буде залучити від партнерів $38 млрд. Це дозволить зменшити наповнення бюджету за рахунок емісії гривні, тобто скоротити "друк грошей".
"Тоді цілком можливо досягти цього показника в 20,7%, на який сподіваються в НБУ... Вища інфляція, безумовно, збільшує податкову базу та номінальний ВВП. Однак інфляція – це податок на бідніших, податок на тих, хто отримує доходи та має активи у гривні", – зазначив депутат.
Загалом він закликав не сприймати буквально макроекономічні показники, закладені до державного бюджету. Вони завжди є технічними розрахунками і часто не втілюються у життя. А тепер до цього додалася ще й загальна невизначеність ситуації через активні воєнні дії.
Україна вперше, можливо, з часів Кримської війни XIX століття змінила ситуацію і розклад у Чорному морі. Про це в етері "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, заступник директора Центру дослідження армії, конв...
Офіцер ЗСУ, підполковник Сергій Цехоцький сказав в етері телеканалу "Еспресо", що на Покровському напрямку ЗСУ щоденно знищують понад 400 окупантів, передають Патріоти України. "Просування ворога майже відсутнє, хоча окупанти намагаються здійснювати ок...