Іншим не вдається, а вона змогла? Дружина підозрюваного в незаконному збагаченні голови АМКУ продала квартиру в Горлівці

Схоже, що голова АМКУ Павло Кириленко продовжує писати брехню в своїх майнових деклараціях. Черговий документ за 2024 рік посадовець представив у останній день подачі. В цій декларації виявились дуже цікаві подробиці майнового стану родини Кириленків, повідомляють Патріоти України.

Так, в декларації за 2023 рік у дружини очільника АМКУ зафіксована у власності квартира в м. Горлівка Донецької області, яке наразі окуповано росіянами. Цією квартирою площею 93,07 кв. м Алла Кириленко володіла з 2009 року. Але в декларації її чоловіка за 2024 рік цієї нерухомості вже нема. Куди зникла ця квартира - невідомо.

Між тим в цій декларації зафіксовано, що Алла Кириленко отримала дохід від відчуження нерухомого майна у сумі 1 743 000 грн. Що це за нерухоме майно в документі не вказано. Але, якщо взяти попередню декларацію керівника АМКУ, то єдиним нерухомим майном в його дружини є квартира в окупованій Горлівці. Правда, вартість цієї квартири по декларації усього 16 110 грн.

Таким чином, можна припустити, що Алла Кириленко продала саме цю квартиру. Як це їй вдалося, теж невідомо, оскільки на окупованій території України технічно не можливо здійснити операцію купівлі-продажу згідно українського законодавства. До речі, у родини Кириленків є у сумісній власності квартира у Львові.

Крім того, Алла Кириленко в 2024 році зареєструвала свою торговельну марку. Ніяких доходів у жінки, окрім продажу нерухомості, в декларації не зафіксовано. Її чоловік Павло Кириленко в 2024 році отримав грошове забезпечення від АМКУ в сумі 2 104 667 грн.

Жодного автомобіля ні у власності, ні в оренді чи просто в користуванні у Павла Кириленка в декларації не зафіксовано. Ймовірно, керівник АМКУ ходить на роботу пішки або їздить на громадському транспорті.

І тут важливо нагадати, що на голову АМКУ а в минулому керівника Донецької області Павла Кириленка НАБУ та САП було відкрито кримінальне провадження за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня 2024 року – наступного дня після виходу матеріалу «Схем», в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень. Все це майно Кириленко не вказував у своїх деклараціях.

9 грудня 2024 року прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про зміну підозри та про завершення досудового розслідування у справі Кириленка. «Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної військової адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини», - зазначили правоохоронці.

І на завершення можна додати, що батьки Павла Кириленка живуть на окупованій РФ території, а його старший брат працює у так званому «міністерстві державної безпеки» «ДНР» та знаходиться в базі «Миротворця».

Ефект є: Операції на території РФ не дали перекинути в Україну 70 тис. росіян, - військовий експерт

четвер, 3 квітень 2025, 11:58

Дмитро Снєгирьов, військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" розповів, яку кількість військ росіяни не можуть перекинути на територію України через Курську та Білгородську операції Про це він розповів в етері Еспресо, передають Патріоти України. ...

Не дарма в росіян істерика: Українські дрони вразили російські системи ППО вартістю близько 50 млн доларів

четвер, 3 квітень 2025, 11:30

Українські оператори дронів "вполювали" кілька систем ППО російських окупантів. Вартість втраченої росіянами техніки сягає близько 50 мільйонів доларів, передають Патріоти України щ посиланням на Сили безпілотних систем ЗСУ. Оператори 14-го окремого по...