Інтриги "друга Реджепа" проти "друга Володимира"? Ким може бути група "шпигунів-кілерів" з українцем, затримана в Туреччині

"Дружній колектив з шістьох чеченців, які мали знищувати своїх земляків в Туреччині, заодно займаючись "політичним шпіонажем", виглядає настільки дивно, ніби його і справді сформував Рамзан Кадиров. Або в даний момент президенту Туреччини терміново знадобився шпигунський скандал з Москвою", - пише оглядач Роман Федюк у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Історія про шістьох чеченців — четверо з яких були громадянами Росії, один — України, а один — Узбекистану, яких два тижні тому затримали в Туреччині, а вчора — арештували, вийшла цікавою. І навіть при тому, що подробиць наразі відомо не так багато, навіть ті, що вже є — явно взаємосуперечливі.

Історія розпочалася 8 жовтня, коли турецькі правоохоронці та контррозвідники затримали шістьох неназваних на той момент іноземців в ході спецоперації, яка пройшла в Стамбулі й Анталії. Турецькі телеканали повідомили, що затримано росіян, і навіть опублікували паспорт одного з них. Тоді на запит журналістів прес-секретар Путіна Пєсков заявив, що "не в курсі" всієї історії, в якій слід "розібратися".

Після чого все затихло на два тижні. А сьогодні стало відомо, що було затримано громадян Росії Абдула Абдулаєва, Равшана Ахмедова, Біслана Расаєва, Асланбека Абдулмуслімова. А також громадянин України та Узбекистану Ігоря Єфрима та Аміра Юсупова. І що всі вони — чеченці. Хоча ім'я і прізвище громадянина України якось ніби випадає з цього припущення. При тому в зовнішньополітичних відомствах що Росії, що України сказати щось доладне про особи затриманих наразі не спромоглися.

Сьогодні ж всі затримані змінили свій статус на арештованих. Їм було висунуто звинувачення, ні багато ні мало, у військовому і політичному шпигунстві, а також у підготовці нападів на неназваних чеченських опозиціонерів.

І в цьому місці настає певний, скажімо так, когнітивний дисонанс. Оскільки шестеро суворих чеченців у Стамбулі в ролі кілерів уявити складно. Якось надто велика вже компанія для такої непублічної справи. Адже для ліквідації інших чеченців за кордоном — приміром, в серпні 2019-го року, коли в Берліні було вбито Зелмхана Хангошвілі — замах реалізував один ФСБ-шник, у якого, ймовірно, був один помічник.

Втім, можна припустити, що вбивство в Туреччині вимагало складної організації, і окрім виконавців, потрібні були люди, що забезпечували логістику, відхід, можливо — якісь відволікальні маневри. Все можливо.

Але важко уявити, що кілери при тому мали займатися ще й військовим, більше того — політичним шпигунством. Адже вбивці, з точки зору здорового глузду, мали б завдати удар — і швидко зникнути. А політичні шпигуни, навпаки, мали би довший час жити у ворожій країні, заводити знайомства, формувати агентурну мережу, і по крихті збирати цінні відомості. А не сидіти в готельному номері з російськими паспортами, товстими пачками євро і великими пістолетами з глушниками, як то було зображено у відеосюжетах про затримання.

Тому вся ця історія з чималенькою групою чеченських "кілерів-шпигунів", яких затримали турецькі поліцейські, викликає два найбільш ймовірні припущення. Перше із них — що за спинами шістьох затриманих ховається не Кремль, а Рамзан Кадиров. Який справді вирішив помститися за щось комусь із чеченців у Туреччині. І відправив туди піваулу відбірних бійців. Не зовсім зрозуміло, щоправда, для чого в цьому дружному колективі знадобилися два громадянина чужих держав — але то подробиці. Знаючи звичаї сьогоднішньої чеченської влади, і побоюючись за долю рідних і близьких, затримані будуть мовчати до кінця.

Натомість інше припущення полягає в тому, що "чудова шістка", затримана турецькими правоохоронцями, це більш чи менш тривіальні кримінальники. Які, можливо, й мали намір у Туреччині когось вбити — але без будь-якого "політичного шпигунства". Виключно з "бізнесових" міркувань. Але їхня доля склалася так, що президенту Туреччини для чогось був потрібен шпигунський скандал із Росією — і їх пов'язали. Ймовірно, пообіцявши райдужні перспективи за озвучення згоди зі "шпигунською" версією історії. Адже, якщо йдеться про сфабриковану справу, "розкрити" її турецькі правоохоронці повинні вже скоро.

Тож впродовж найближчих тижнів історія з таємничими "шпіонами-кілерами" мала би дійти до свого логічного фіналу. Чи то у формі довготривалих вироків для кадировських бойовиків (з можливим їх обміном на чеченських дисидентів). Чи то у формі інформаційної провокації, яку "друг Реджеп" готує для "друга Володимира".

Джерело: Depo.ua

Оце так: У Бундестазі не підтримали пропозицію розширити допомогу Україні і надати ракети Taurus

четвер, 22 лютий 2024, 16:53

У Бундестазі не вистачило голосів, аби підтримати пропозицію щодо розширення військової допомоги Україні. Таким чином німецька влада в черговий раз відклала питання про передачу українській армії крилатих ракет повітряного базування Taurus, передають П...

"Дрон, арта, лопата": "Мадяр" дав пораду військовим, як вижити на "нулі"

четвер, 22 лютий 2024, 16:42

Український військовий, командир роти "Птахи Мадяра" Роберт Бровді з позивним "Мадяр" дав пораду військовим, як забезпечити власну безпеку та виконати бойові завдання на першій лінії фронту.Про це "Мадяр" розповів у відеозверненні, передають Патріоти У...