Іран закликав Україну разом вивчати дані про "шахеди" в РФ - у той же день в Москву прибув Іл-76 із Тегерана

Іран 3 листопада запропонував Україні разом вивчати дані про застосування Росією "шахедів" під час війни. У Тегерані запропонували провести "технічну та експертну" зустріч, під час якої Україна може надати докази того, що РФ застосовує "шахеди" проти нашої держави, передають Патріоти України.

Так в Ірані відреагували на заяву очільника МЗС України Дмитра Кулеби, у якій він попередив, що надання зброї для Росії, яку вона потім використовує проти нашої держави, матиме наслідки. МЗС Ірану після цього запропонувало провести переговори щодо цього питання. Про це повідомляється на сайті іранського відомства.

Речник зовнішньополітичного відомства Ірану Нассер Канаані зазначив, що його країна дотримується нейтралітету щодо війни в Україні.

Канаані говорить, нібито Україна "висуває хибні звинувачення" його державі. Він запропонував провести зустріч, на якій Київ зможе надати Тегерану документацію на підтвердження своїх слів про використання Росією іранських "шахедів". Речник МЗС Ірану заперечив, що його країна відправляла Росії будь-яку зброю для використання проти України.

У Москві приземлився черговий Іл-76 із Тегерана

Проте поки Іран доводив свою непричетність до надання Росії зброї для використання проти України, у Москві в той же день, 3 листопада, приземлився черговий іранський транспортний літак Іл-76, який прилетів з Тегерана.

Який саме вантаж доставив літак, невідомо. Але повітряне судно належить компанії Pouya Air, яка є одним з основних перевізників іранських дронів. Про це повідомив військовий кореспондент Андрій Цаплієнко в Telegram.

"Вантажний літак Іл-76 іранської компанії Pouya Air сьогодні (3 листопада – ред.) близько восьмої ранку приземлився в Москві. Літак швидко розвантажили. І вже о другій дня Іл-76 вилетів до Тегерана. Авіакомпанія Pouya Air є одним з основних перевізників іранських дронів, які Москва використовує проти української інфраструктури", – написав Цаплієнко, додавши відповідні фото.

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...