"Živjela Hrvatska!": Речник МЗС Ніколенко відповів президенту Хорватії Мілановичу, який назвав слова "Слава Україні" гаслом шовіністів, "які вбивали євреїв і поляків"

Президент Хорватії Зоран Міланович

Відомий проросійськими поглядами президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що гасло "Слава Україні" має таке ж походження, як і вигук хорватських усташів – крайнього правого угруповання, яке діяло в країні під час Другої світової війни.

Під час церемонії вручення нагород міста Загреба Міланович прокоментував журналістам використання правими силами гасла усташів "За дім готові" ("Za dom spremni"), яке офіційно заборонене у Хорватії.

"Нема різниці між "За дім готові" та "Слава Україні". Це – вигук найрадикальніших шовіністів Західної України, які співпрацювали з нацистами й убили тисячі євреїв, поляків… Не хочу таке чути в Хорватії", – заявив він.

"Мене не цікавить, що деякі лідери "підсіли" на нього. Хай вигадають інше привітання", – додав хорватський президент.

Зазначимо, що гасло "Слава Україні" (та відповідь "По всій землі слава") існує щонайменше з ХІХ століття, а поширення набуло ще в Армії Української Народної Республіки початку ХХ століття, звідки перейшло до пластових організацій.

Однак українці вказали пропутінському невігласу з Загреба на більш адекватну аналогію в його рідній мові та історії, котра наразі цілком легітимна.

"Živjela Hrvatska має таке ж значення для хорватів, як "Слава Україні" – відреагував у Facebook на випад Мілановича речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Živjela Hrvatska – це також назва патріотичної хорватської пісні, слова до якої написав відомий хорватський письменник письменник Август Шеноа, а музику – композитор Іван Зайц у середині ХІХ століття.

На своїй Facebook-сторінці Ніколенко опублікував скриншот новини зі словами Мілановича, який підписав: "Слава Україні! Živjela Hrvatska!" ("Хай живе Хорватія!" – ред.). Živjela Hrvatska має таке ж значення для хорватів, як "Слава Україні" – для українців.

Živjela Hrvatska – це також назва патріотичної хорватської пісні, слова до якої написав відомий хорватський письменник письменник Август Шеноа, а музику – композитор Іван Зайц у середині ХІХ століття.

З Росії втік військовий льотчик, він одразу здався найближчому посольству США

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:45

З Росії втік льотчик Росгвардії. Відправившись у відпустку з сім'єю до ОАЕ, він вже на місці здався представникам американського посольства. Про це повідомляє телеграм-канал "Досьє шпигуна", передають Патріоти України. Військовослужбовець авіаційної е...

Подарунок для Бууданова? Влада Москви випадково "злила" в інтернет адреси засекречених об'єктів РФ (перелік)

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:30

Влада Москви та інших російських міст виклала в інтернет список адрес, де не можна відключати електрику, таким чином "злили" розташування військо-стратегічних об'єктів. Про це повідомляють розслідувачі центру "Досьє", передають Патріоти України. У спи...