Верховна Рада ухвалила компромісний законопроєкт, яким відновлюється відповідальність за декларування недостовірної інформації. За документ №4460-д проголосували 289 народних депутатів, передають Патріоти України.
Законопроектом пропонується накладати адміністративні стягнення у разі, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Кримінальний кодекс України доповнюється новою ст.366-2 (декларування недостовірної інформації), яка встановлює кримінальну відповідальність у разі, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
У разі ж, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Також КК України доповнюється ст.366-3, в якій встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання декларації у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Крім того, зміни вносяться і до Кримінального процесуального кодексу України. Так, кримінальні провадження, передбачені ст.366-2 і 366-3 КК України, будуть підсудні Вищому антикорупційного суду, а досудове розслідування даних кримінальних правопорушень здійснюватимуть детективи Національного антикорупційного бюро України.
"Ми поступово доходимо до моменту, коли росіяни зможуть запускати 1000+ ударних БПЛА типу Shahed за добу. Загалом на кінець травня 2025 року ми починаємо все сильніше відставати в технологічній гонитві. На низці напрямків ще зберігається паритет, але в...
Російська влада не готує російський інформаційний простір до укладання мирної угоди або закінчення війни з Україною. Навпаки, в РФ все частіше звучать заклики до затягування війни доки окупанти не досягнуть своїх максимальних цілей. Про це йдеться у зв...