Капосний Мордор відкидає свою причетність. Перерізано підводний оптоволоконний кабель, що сполучає материкову Норвегію зі Шпіцбергеном

Найімовірніше це були дії російського підводного човна, або через нехлюйство ,чи пряма диверсія. Треба пам'ятати, що у 2021 році Москва звинувачувала Норвегію у прихованій мілітаризації Шпіцбергена, коли туди прибув норвезький військовий корабель.

Підводний оптоволоконний кабель, прокладений між материковою частиною Норвегії та архіпелагом Шпіцберген у Північному Льодовитому океані, був пошкоджений нез’ясованою стороною, повідомляють Патріоти України з посиланням на дані компанії Space Norway.

Росія може бути причетна до пошкодження норвезького підводного кабелю, заявили у профільному виданні The Drive.

Кабель підтримує роботу супутникової станції на Шпіцбергені, а також забезпечує доступ до широкосмугового інтернету на арктичному архіпелазі.

Державна компанія Space Norway, що входить до складу космічного агентства країни, використовує два кабелі для надання широкосмугових послуг на Шпіцберген.

Лінії кабелів які з'єднують Норвегію та архіпелаг

Кабелі мають вирішальне значення для з’єднання близько 100 наземних станцій на архіпелазі, якими управляє KSAT, що наполовину належить Space Norway.

Материк та архіпелаг з’єднують два кабелі, один з яких продовжує працювати. Для усунення пошкоджень потрібно задіяти кабелеукладальні кораблі.

Кабелі знаходяться в стратегічно важливому для Військово-морського флоту Росії районі Арктики, через який російські атомні субмарини виходять в Атлантичний океан.

Ця обставина може викликати підозри в причетності Росії до того, що сталося. Поки доказів ролі Росії в інциденті немає.

Фото з архіпелагу Шпіцберген

Підводний кабель міг бути пошкоджений і з іншої причини, наприклад, під час днопоглиблювальних робіт під час розвідки корисних копалин.

У листопаді 2021 року було повідомлено, що Росія може бути причетна до пошкодження підводних кабелів морської обсерваторії Лофотен-Вестеролен біля узбережжя Північної Норвегії, які можуть відстежувати переміщення субмарин. Під час попереднього інциденту частини кабелів знайшли досить далеко від місця, де вони мали розташовуватися. Причина ушкодження досі невідома, норвезька поліція продовжує розслідування інциденту.

Процес встановлення підводних оптоволоконних кабелів та зображення спеціального підводного датчика. Фото: Наукова обсерваторія Лофотен-Вестеролен

Україна може зачекати: Юлія Тимошенко майже місяць відпочивала у Дубаї, куди перебралась її дочка з чоловіком і дітьми – ЗМІ

вівторок, 25 січень 2022, 0:52

Голова фракції "Батьківщина" і народна депутатка Юлія Тимошенко провела майже місяць у Дубаї в Об’єднаних Арабських Еміратах. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерело в Державній прикордонній службі, зазначають Патріоти України. Як...

Безпековий форум в День соборності України, кликали всіх: "Зеленський був зобов'язаний скликати круглий стіл національної єдності, але він не готовий бути президентом", - Яценюк

вівторок, 25 січень 2022, 0:37

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що Володимир Зеленський поводить себе як популіст, а не як президент Про це він заявив у програмі "Червона лінія" з Сергієм Висоцьким на Еспресо.TV, зазначають Патріоти України. . "Ця подія не бу...