Підводний оптоволоконний кабель, прокладений між материковою частиною Норвегії та архіпелагом Шпіцберген у Північному Льодовитому океані, був пошкоджений нез’ясованою стороною, повідомляють Патріоти України з посиланням на дані компанії Space Norway.
Росія може бути причетна до пошкодження норвезького підводного кабелю, заявили у профільному виданні The Drive.
Кабель підтримує роботу супутникової станції на Шпіцбергені, а також забезпечує доступ до широкосмугового інтернету на арктичному архіпелазі.
Державна компанія Space Norway, що входить до складу космічного агентства країни, використовує два кабелі для надання широкосмугових послуг на Шпіцберген.
Кабелі мають вирішальне значення для з’єднання близько 100 наземних станцій на архіпелазі, якими управляє KSAT, що наполовину належить Space Norway.
Материк та архіпелаг з’єднують два кабелі, один з яких продовжує працювати. Для усунення пошкоджень потрібно задіяти кабелеукладальні кораблі.
Кабелі знаходяться в стратегічно важливому для Військово-морського флоту Росії районі Арктики, через який російські атомні субмарини виходять в Атлантичний океан.
Ця обставина може викликати підозри в причетності Росії до того, що сталося. Поки доказів ролі Росії в інциденті немає.
Підводний кабель міг бути пошкоджений і з іншої причини, наприклад, під час днопоглиблювальних робіт під час розвідки корисних копалин.
У листопаді 2021 року було повідомлено, що Росія може бути причетна до пошкодження підводних кабелів морської обсерваторії Лофотен-Вестеролен біля узбережжя Північної Норвегії, які можуть відстежувати переміщення субмарин. Під час попереднього інциденту частини кабелів знайшли досить далеко від місця, де вони мали розташовуватися. Причина ушкодження досі невідома, норвезька поліція продовжує розслідування інциденту.
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...
Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...