Кара таки наздогнала: У ЄС запустили дисциплінарну процедуру щодо Угорщини, яка скоротить фінансування Будапешту

Європейська комісія офіційно запустила процедуру, яка призведе до скорочення фінансування уряду Угорщини через послідовний підрив верховенства права у Союзі. Подібний дисциплінарний інструмент було запроваджено вперше у 2020 році, з того часу він використовується вперше, передають Патріоти України.

Такий захід передбачено для запобігання нецільовому використанню грошей із загального бюджету держав-членів ЄС. Про це повідомила європейська комісарка з питань юстиції Віра Йоурова у себе у Twitter.

"Сьогодні ми надсилаємо до Угорщини лист-повідомлення про офіційний запуск процедури бюджетних умов. Будапешт повинен буде відповісти на наші побоювання та запропонувати заходи щодо виправлення становища", – зазначено у повідомленні.

Зі свого боку угорський уряд знаходить у цьому спробу схилити країну на участь в антиросійській політиці. Однак Будапешт наполегливо продовжує ухилятися від військового порядку денного в Україні, прикриваючись нібито позицією своїх громадян.

"3 квітня угорські виборці ясно висловилися. Ми повинні утримати угорське населення від війни, переконатися, що сім'ї угорців не розплачуються ціною війни", – зазначив представник прем'єра Угорщини Золтан Ковач, додавши, що докладний лист із поясненнями буде представлений 28 квітня на пресконференції членів уряду.

Цю заяву Ковача розкритикували у Міністерстві закордонних справ України, назвавши недоречною. Проросійські настрої Будапешта не повинні стати причиною вплутувати Україну в її нинішньому становищі у відносинах усередині Євросоюзу.

"Закликаємо наших угорських партнерів утримуватися від таких дій, а працювати на єдність у ЄС і, зокрема, підтримати нові антиросійські санкції, які позбавлять російську військову машину джерела фінансування", – підкреслив спікер зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.

Однак вибачатися не стали: Угорський уряд "повернув" Україні Крим

неділя, 4 червень 2023, 20:41

У неділю, 4 червня, уряд Угорщини видалив скандальний ролик про війну в Україні, на якому окупований Крим не є частиною української території. Натомість на Youtube-каналі угорського уряду з’явилося нове відео із правильною картою, передають Патріоти Ук...

"Противника розбили, він відійшов": Міноборони РФ зробило заяву щодо боїв на Бєлгородщині

неділя, 4 червень 2023, 19:43

Міноборони Росії поширило заяву щодо ситуації у Новій Таволжанці, що на Білгородщині. Раніше російські Telegram-канали публікували відео вуличних боїв у цьому населеному пункті, передають Патріоти України. «4 червня підрозділами прикриття виявлено спро...