Європейська комісія офіційно запустила процедуру, яка призведе до скорочення фінансування уряду Угорщини через послідовний підрив верховенства права у Союзі. Подібний дисциплінарний інструмент було запроваджено вперше у 2020 році, з того часу він використовується вперше, передають Патріоти України.
Такий захід передбачено для запобігання нецільовому використанню грошей із загального бюджету держав-членів ЄС. Про це повідомила європейська комісарка з питань юстиції Віра Йоурова у себе у Twitter.
"Сьогодні ми надсилаємо до Угорщини лист-повідомлення про офіційний запуск процедури бюджетних умов. Будапешт повинен буде відповісти на наші побоювання та запропонувати заходи щодо виправлення становища", – зазначено у повідомленні.
Зі свого боку угорський уряд знаходить у цьому спробу схилити країну на участь в антиросійській політиці. Однак Будапешт наполегливо продовжує ухилятися від військового порядку денного в Україні, прикриваючись нібито позицією своїх громадян.
"3 квітня угорські виборці ясно висловилися. Ми повинні утримати угорське населення від війни, переконатися, що сім'ї угорців не розплачуються ціною війни", – зазначив представник прем'єра Угорщини Золтан Ковач, додавши, що докладний лист із поясненнями буде представлений 28 квітня на пресконференції членів уряду.
Цю заяву Ковача розкритикували у Міністерстві закордонних справ України, назвавши недоречною. Проросійські настрої Будапешта не повинні стати причиною вплутувати Україну в її нинішньому становищі у відносинах усередині Євросоюзу.
"Закликаємо наших угорських партнерів утримуватися від таких дій, а працювати на єдність у ЄС і, зокрема, підтримати нові антиросійські санкції, які позбавлять російську військову машину джерела фінансування", – підкреслив спікер зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.
У столиці з’явився перший публічний майданчик для відбору майбутніх розвідників. Тут кандидати проходитимуть співбесіди, базове тестування та отримуватимуть консультації щодо служби. Центр рекрутингу ГУР – ще один крок до прозорої взаємодії із суспільс...
Армія Російської Федерації прагне розширення бойових дій, аби вийти на кордони Дніпропетровської області. Контроль над частиною цього регіону може стати “стратегічним важелем” у майбутніх переговорах для Кремля. Про це йдеться у матеріалі видання CNN, ...