Кардинально змінили тактику бою: Старі українські штурмовики Су-25 стали високоточними бомбардувальниками

В той час, як ЗСУ отримують західні літаки F-16 та Mirage, в Україні ще залишилися штурмовики Су-25. Їх не так багато, але вони продовжують воювати. Відео з камер, встановлених на потужних дозвукових штурмовиках, показує, як радянські винищувачі скидають на російські цілі планерні бомби французького виробництва, пише Forbes, передають Патріоти України.

Відео з одномісними Су-25 з 550-кілограмовими крилатими бомбами з'явилося лише через кілька тижнів після того, як в мережу було викладено схоже відео, на якому надзвукові Су-27 ВПС України кидають 250-кілограмові планерні бомби американського виробництва.

В обох випадках продемонстрована схожа тактика. Військові літаки летять низько і швидко до лінії фронту, огинаючи рельєф місцевості, щоб уникнути виявлення російськими батареями ППО. В останній момент, перед тим, як скинути бомби, літаки набирають висоту.

Більший кут і додаткова висота збільшують на кілометри дальність дії високоточних боєприпасів. За оптимальних умов бомба Hammer може пролетіти понад 64 кілометри, але умови над Україною рідко бувають оптимальними.

Проте метод «підкидання», навіть обмежений низькою початковою висотою, допомагає тримати українські літаки поза зоною досяжності найнебезпечніших російських ракетних батарей класу «земля-повітря».

Недарма втрати українських літаків у повітрі зараз нижчі, ніж на початку року. Українські Військово-Повітряні сили вступили у війну з 43 літаками Су-25, отримали додаткові 18 літаків з Македонії та Болгарії й втратили щонайменше 20 з них у боях. Тож на озброєнні залишився щонайбільше 41 літак.

Примітно, що лише три або чотири з цих втрат сталися минулого року. Не дивно, що у 2024-му українські Су-25, вочевидь, завершили кардинальну ревізію своєї тактики, припинивши практику близьких ракетних атак на користь бомбардувань Hammer та іншими планерними бомбами.

Пілоти Су-25 ніколи не перебувають у безпеці в повітрі, але зараз ризик набагато менший, оскільки широке застосування глісадних боєприпасів перетворило застарілі літаки на високоточні бомбардувальники.

Глісадні бомби працюють настільки добре, що українські ВПС озброюють ними всі свої старі бойові літаки: винищувачі МіГ-29, бомбардувальники Су-24 на додаток до Су-25 і Су-27

"Братушки" кинули і в цьому Москву: Сербія оголосила про розрив контрактів на постачання зброї з Росії

середа, 8 січень 2025, 23:25

Сербія розірвала низку контрактів на закупівлю російської зброї, якою постачала армію з часів СРСР. Про це в інтерв'ю виданню Novosti повідомив начальник генерального штабу республіки Мілан Мойсіловіч. За його словами, причиною такого рішення стали сан...

Україна готова зайняти місце Угорщини в ЄС і НАТО, якщо Будапешт вирішить звільнити його на користь членства в СНД чи ОДКБ: У МЗС виступили з заявою

середа, 8 січень 2025, 22:55

Заяви керівництва Угорщини про те, що рішення України не продовжувати з 2025 року транзитну угоду з державою-агресором РФ нібито мало негативний вплив на ціни для споживачів, є частиною політично вмотивованої інформаційної кампанії для внутрішнього спо...