Кажуть, що адміністрація Трампа "дірява": Союзники США остерігаються ділитися секретними даними з Вашингтоном, - Politicо


Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України.

"Не можна просто так клацнути вимикачем", – заявив північноєвропейський військовий чиновник виданню Politico. Журналісти зазначили, що побоювання служб зовнішньої розвідки далекі від гіпотетичних, адже через місяць після вступу Трампа на посаду його команда вже зіткнулася зі звинуваченнями в неналежному поводженні з конфіденційною інформацією.

Справа в тому, що ЦРУ надіслало електронного листа, у якому були вказані імена й перші літери прізвищ нещодавно найнятих аналітиків та оперативників (багато з них – для роботи з Китаєм) в Управління кадрової політики США.

Лист був пов'язаний з ініціативою зі скорочення федеральної робочої сили, але він у підсумку викликав для оперативників підвищений ризик.

Сенатор Марк Уорнер із Вірджинії, головний демократ у сенатському комітеті з розвідки, назвав це "катастрофічним кроком у сфері національної безпеки", який зробить вказаних у листі людей "прямою мішенню".

У виданні нагадали про деякі скандали, що сталися під час першого президентського терміну Трампа. Наприклад, він розмістив у Twitter абсолютно секретне зображення місця запуску іранської ракети й поділився конфіденційною ізраїльською розвідінформацією з міністром закордонних справ Росії.

Співрозмовник Politico, колишній високопоставлений співробітник британської зовнішньої розвідки MI6, заявив, що, коли справа стосувалася особливо секретних проєктів, служба була вкрай обережна в контактах з американською стороною.

"Завжди так. Зауважте, за будь-якої адміністрації ми не "відкриваємо книги" просто так. Але минулого разу з Трампом були ще обережнішими, і мені важко повірити, що MI6 не буде обережнішим цього разу", – сказало джерело, ім'я якого не розкривається.

Келлі Макфарланд, ексаналітикиня Бюро розвідки та досліджень Держдепартаменту США, заявила, що співробітники Five Eyes (розвідувального альянсу США, Канади, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії) "трохи стурбовані з огляду на той послужний список, який у нас вже є".

"Політична довіра до США слабшає. Це торкається всіх елементів національної безпеки, включаючи американську Розвідувальну спільноту. Але на повсякденному рівні з професіоналами в галузі розвідки я не думаю, що є проблема – поки. Це більше схоже на політичну проблему, ніж на оперативну", – сказало журналістам ще одне джерело, колишній британський військовий.

"У мене теж був син, який дувся": Фіцо порівняв з дітьми послів ЄС, які не прийшли на відзначення 80-річчя визволення Братислави від нацистів

субота, 5 квітень 2025, 14:10

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обурився через те, що посли країн Євросоюзу не прийшли за його запрошенням на урочистості з нагоди 80-річчя визволення Братислави від нацистської окупації. Водночас на заході були присутні диппредставники Росії та...

Влаштував брутальниторг: Трамп хоче "феноменальну" пропозицію від інших країн в обмін на тарифні поступки

субота, 5 квітень 2025, 12:58

Однак з огляду на авторитет у світі і загальну компетенцію теперішньої команди Трампа, встигнути сторгуватись до того як вдарять мита на експорт продукції США у відповідь вкрай мало. Адже КНР вже анонсувала 30-відсоткові мита на американські товари. Пр...