Примусова мобілізація чоловіків, яку в народі прозвали "бусифікацією", дискредитує ідею служби в лавах Збройних сил України. Органи військового управління, за словами нардепки Соломії Бобровської, порушили домовленість про припинення "силової" мобілізації у громадських місцях в обмін на розширення повноважень щодо проведення мобілізаційних заходів, передають Патріоти України.
Про це народна депутатка України IX скликання від фракції "Голос", членкиня Комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки сказала в інтерв'ю NV. Вона назвала "бусифікацію" ганебним явищем та антирекламою військової служби.
"Ми домовлялися з Генеральним штабом, із Міністерством оборони у травні – шановні, ми збільшуємо ваші повноваження й зобов'язання органів місцевого самоврядування і виконавчої влади. Але ви припиняєте застосовувати силу, ми припиняємо бачити в медіа викрадення людей на вулицях – коли людей беруть за ноги, руки", – заявила Бобровська.
Вона сказала, що в Закарпатській, Одеській, Чернівецькій областях примусова мобілізація – це вже системне явище. Через подібні ситуації в лавах Сил оборони іноді опинялися люди, які, згідно з нормами закону, не мали б бути мобілізованими взагалі (багатодітні батьки, громадяни з інвалідністю тощо).
"У підсумку проблеми з громадянами, яких набрали з вулиць, доводиться вирішувати командирам навчальних центрів, зокрема питання судових процесів", – вважає Бобровська. Вона додала, що факти притягнення керівників ТЦК і СП до відповідальності мають одиничний характер.
Окупанти на Покровському напрямку не припиняють атак. Вони застосовують FPV-дрони, артилерію та авіацію для ударів по позиціях Сил оборони України та цивільній інфраструктурі. Про це повідомив герой України та командир дивізіону артилерійської розвідки...
У війську створили підрозділ із захисту культурної спадщини. Він функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ, передають Патріоти України. До складу нового підрозділу увійдуть військовослуж...