Тобто будуть існувати два варіанти на вибір замовника - у традиційному для українських високоточних ракет наведенні у так званій "лазерній стежці" та за відбитим лазерним променем. Про це Defense Express розповів Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ "Луч" Олег Коростельов, зазначають Патріоти України.
"Наші ракети комплексу "Бар’єр" літають у "лазерній стежці", це структуроване лазерне поле в якому і керується ракета. Існує інший тип наведення - по відбутому лазерному променю. Цей варіант "сповідують" країни НАТО. В нас буде два варіанти системи, під ці різні типи наведення", - розповів Олег Коростельов під час розмови про повітряний варіант комплексу.
Судячи з усього, рішення зробити альтернативний засіб наведення ракети "Бар’єр-В", пов’язаний з бажанням розширити пропозиції на міжнародному ринку озброєння. Бо доволі велика кількість потенційних країн-замовників продукції ДККБ "Луч" традиційно спираються саме на напівактивне лазерне наведення та мають доволі розгалужену інфраструктуру лазерних підсвітлювачів, як у складі повітряних прицільних станцій, так і у вигляді переносних пристроїв.
Під час наведення за відбитим лазерним променем на цілі має бути сформована лазерна пляма. Але справа в тому, що вся сучасна бронетехніка оснащується спеціальними сенсорами, які фіксують це лазерне опромінення, попереджають екіпаж про небезпеку, можуть автоматично випустити димову завісу та навіть навести озброєння.
Своєю чергою, традиційне рішення ДККБ "Луч" із "лазерною стежкою" працює наступним чином. Після запуску ракети прицільний комплекс "світить" лазером у хвіст ракети, де розташований його приймач, і ракета летить у цьому лазерному промені, отримуючи команди від прицільної станції.
Це опромінення не фіксується сенсорами, проте зобов’язує "вести" ракету до моменту знищення цілі та не дозволяє рознести прицільний комплекс та пускову. Водночас ніщо не заважає, у випадку з ПТРК, винести пульт керування.
Проте, згадуючи комплексувальний та прагматичний та тому ефективний підхід ДККБ "Луч" до розробок, цілком можливо очікувати, що надалі київське КБ може розробити аналогічні керовані малорозмірні боєприпаси з напівактивними головками самонаведення, які можуть застосовуватись з Bayraktar TB2 або власної розробки підприємства - "Сокіл-300", розробку якого найближчим часом може замовити Міноборони України.
Окрім того, цілком можливо, що після створення ракети РК-2В повітряного базування з напівактивною лазерною головкою, наступним кроком стане створення аналогічних варіантів ракет для наземних та переносних комплексів.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...