Хіти тижня. "Більш гнучкий агент впливу": Російський політолог розповів, ким Путін може замінити Медведчука

Дмитро Орєшкін. Фото: Еспресо ТБ.

У четвер, 13 травня, Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід одному з лідерів "ОПЗЖ" і куму президента Росії Володимира Путіна Віктору Медведчуку, визначивши йому цілодобовий домашній арешт на два місяці. Місце наступного "головного комунікатора Кремля" в Україні може зайняти український олігарх Рінат Ахметов. Про це в інтерв'ю розповів російський політолог Дмитро Орєшкін, передають Патріоти України.

"Але святе місце порожнім не буває. Якщо є кілька мільйонів потенційного електорату, то питання в тому, хто цим електоратом буде маніпулювати. Дуже можливо, що це буде Ахметов...", - зазначив він.

Орєшкін додав, що тут потрібні щонайменше три складових. У людини повинні бути гроші, впливовість і хороші відносини з Москвою - не тільки білі, а й сірі. Тому що Медведчук хоч і кум Путіна, але очікуваної віддачі для Москви він не забезпечив і Кремль змушений якось підлаштовуватися в мінливій ситуації.

"Решта хоч і мають зв'язки з Росією, але вони все-таки більш українські політики. А ось Медведчук, як мені зі сторони здавалося, занадто перегинав свою проросійську палицю: про нього постійно говорили, що він "кум Путіна". Напевно, з огляду на деяку еволюцію російсько-орієнтованого електорату в Україні, це, можливо, не дуже подобається Москві. Можливо, їм потрібен більш гнучкий агент впливу", - пояснив політолог.

Орєшкін висловив думку, що у Москви немає ресурсів для реакції. "Що вона може? Війну почати? Це пов'язане з абсолютно неймовірними витратами. Євросоюз почав зараз побоюватися приєднання "ДНР" і "ЛНР" до Росії. Так, це можливо, але це теж пов'язано з величезною кількістю витрат - не тільки санкційних. Та й до того ж це величезний хомут на шиї - в сенсі грошовому і в сенсі всіх інших ресурсів. Путіну було б вигідно, щоб за розбиті горшки платила Україна, а він бив посуд", - констатував експерт.

Тому Росії в цій ситуації особливо нічим відповісти. "Якщо це серйозно, якщо це кинута рукавичка, то треба якось відповідати, викликати на дуель. Але в якому просторі буде дуель? Ось і залишається говорити, що доля Медведчука їх не дуже хвилює. Тому що "перша особа" не придумала ще , як реагувати на те, що кума образили", - резюмував Орєшкін.

Джерело: Апостроф

Щоб допомогти Україні: НАТО хоче інвестувати в виробництво озброєнь радянського зразка, котрих потребує ЗСУ

середа, 30 листопад 2022, 18:06

Сотні стволів артилерії ЗСУ перебувають на ''голодному пайку'' через дефіцит снарядів радянських калібрів. Країни-члени НАТО розглядають варіант інвестицій у системи озброєнь радянських часів, які Збройні сили України використовують для боротьби проти ...

​У посольстві України в Мадриді вибухнув конверт, постраждала одна людина

середа, 30 листопад 2022, 17:50

У посольстві України в Мадриді вибухнув конверт, постраждала одна людина. . Вибух прогримів в посольстві Україна в Мадриді. У поліції повідомили, що вибухнув лист з бомбою, в результаті чого постраждала одна людина. "Робітник отримав легке поранення і ...