У четвер, 27 лютого, внаслідок авіаудару по Ідлібу загинули десятки турецьких військових. Уточнюється, що кількість загиблих бійців збільшилася до 33 осіб, ще 36 отримали поранення, повідомляють Патріоти України з посиланням на Anadolu.
Як заявив губернатор прикордонної з Сирією турецької провінції Хатай Рахмі Доган, загрози життю поранених в результаті удару немає.
В результаті удару ВКС Росії знищений посадковий майданчик армійської авіації Туреччини на даху двоповерхового пункту управління, повідомляє глава програми по боротьби з екстремізмом і тероризмом американського Інституту Близького Сходу Чарльз Лістер. Щонайменше 29 турецьких солдатів і кілька джихадистів були вбиті в результаті ракетно-бомбового удару російськими ВКС.
«Після цієї атаки всі об'єкти режиму [Асада] тепер є ворожими для Турецької Республіки. Ми розглядаємо цей інцидент як напад режиму на міжнародне співтовариство. Завтра вранці ми запустимо процес консультацій з НАТО. Атака на Туреччину також є атакою на НАТО. Північноатлантичний альянс повинен підтримати Туреччину», - представник правлячої партії Омер Челік. На відео потрапили кадри з турецькими військовими, які ховаються в притулок якраз під час бомбардування.
Москва та Дамаск сподівались, що важкі втрати людей та техніки змусять Туреччину переглянути свої плани і повернути війська на свою території, залишивши своїх союзників на поталу кривавому режиму Асада. Глава департаменту комунікацій при апараті президента Туреччини Фахреттін Алтун повідомив, що у відповідь на удар в Ідлібі турецькі війська завдали наземні і повітряні удари "по всіх відомих" цілях сирійського режиму.
"На дії нелегітимною сирійського режиму, який повернув зброю проти турецьких солдатів, буде дана багаторазова відповідь", - зокрема заявив пан Алтун.
Таке рішення було прийнято на екстреній нараді з питань безпеки, яке пройшло в президентському палаці в Анкарі під головуванням глави держави Реджепа Тайїпа Ердогана. Президент Туреччини Ердоган звернеться з екстреним заявою до народу та світу. Також турецька сторона запросила консультації з НАТО щодо ситуації в Ідлібі.
Командування авіабази Хмеймім (фактично - Москва, адже наразі це основна база російського військового контингенту в Сирії.- ред.), за словами Чарльза Листера, сьогодні заборонило туркам використовувати повітряний простір Ідліб, поранених доводиться евакуювати по землі. Однак незважаючи на погрози режиму, вертольоти Туреччини порушили заборону і увійшли в повітряний простір для евакуації.
Через деякий час після бомбардувань, турецька влада екстрено скликали Раду національної безпеки і оборони, після якого з'явилася інформація про те, що Туреччина має намір оголосити військовий стан. У ЗМІ повідомляють, що офіційне оголошення війни режиму Сирії та її союзників буде опубліковано рішенням парламенту вже 28 лютого.
Тим часом Анкара, щоб спонукати пацифічну Європу до дієвого втручання, перестала стримувати сирійських біженців на шляху до ЄС.
Вже відомо, що турецька бойова авіація всю ніч бомбардувала позиції сил Асада в Ідлібі, демонструючи повну перевагу у регіоні над військами диктатора та його союзників.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...