На військову допомогу Україні передбачає поставки крилатих ракет для системи берегової оборони і протикорабельних ракет, коштів для Києва асигновано $50 млн більше, ніж було закладено в бюджеті на 2019 рік.
Президент США Дональд Трамп зробив крок, якого так боялися підрядники газопроводу «Північний потік-2»: він підписав у п'ятницю військовий бюджет на 2020 фінансовий рік (почався 1 жовтня), який зобов'язує адміністрацію Білого дому запровадити санкції щодо Росії. Церемонія транслювалася провідними американськими телеканалами, зазначають
Патріоти України.
Згідно з документом, оборонний бюджет США становить $738 млрд, що на 3,1% більше в порівнянні з 2019 фінансовим роком ($716 млрд). На базові потреби Пентагону виділяється $635 млрд, $71,5 млрд направляється на продовження військових операцій в Афганістані, Сирії, Ємені та протидію терористам в інших країнах. Сума в $31,5 млрд йде на підтримку боєготовності ядерної зброї і її модернізацію по лінії Міністерства енергетики США, а також на інші оборонні потреби. Крім того, в документі прописано створення космічних сил як самостійного роду військ США.
На військову допомогу Україні, в тому числі передбачає поставки крилатих ракет для системи берегової оборони і протикорабельних ракет, передбачається виділити $ 300 млн, що на $ 50 млн більше, ніж було закладено в бюджеті на 2019 рік.
Попередній бюджет президент підписав 13 серпня 2018 року. На частку Міністерства оборони тоді доводилося $686,1 млрд, у тому числі $69 млрд на продовження військових операцій в Афганістані, Іраку, Сирії, Ємені та Сомалі.
План, зокрема, передбачає антиросійські санкції щодо цілої низки пунктів: щодо газопроводів «Північний потік - 2» і «Турецький потік», а також в рамках включеного в текст «Акту про захист цивільного населення Сирії» (CAESAR Syria Civilian Protection Act) . Останній передбачає введення рестрикцій за підтримку сирійських урядових сил під час «громадянської війни».
В черговий раз продовжується ембарго на пряму співпрацю з Москвою у військовій області, уряду США забороняється визнавати возз'єднання Криму з РФ.
Для протидії Росії виділяється також $734 млн в рамках Європейської ініціативи стримування.
Також документ забороняє передачу Анкарі винищувачів п'ятого покоління F-35. У ньому також міститься пасаж про те, що придбання Туреччиною у РФ зенітних ракетних систем С-400 підпадає під положення закону «Про протидію російському впливу в Європі і Євразії», а це передбачає введення президентом санкцій.
Пентагон може «затратити до $30 млн на зберігання шести турецьких F-35, які раніше використовувалися для навчання пілотів Туреччини» на американській авіабазі до того, як Анкара була виключена з цієї програми через покупки С-400.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...