Головною темою тижня, яка пов'язана з Україною, став можливий візит до Києва юриста Трампа Рудольфа Джуліані. Він їхав зустрітися із новообраним президентом Володимиром Зеленським. Але буквально за день після оголошення планів відвідати Україну свою подорож скасував. І пояснив це тим, що в оточенні Зеленського є вороги Трампа і США. Навіть назвав прізвище одного із них - Лещенко. Журналісти зібрали статті американської та західної преси про цей візит і справжню мету Джуліані, передають Патріоти України з посиланням на Depo.ua.
Про плани юриста Трампа Джуліані відвідати Київ стало відомо від The New York Times. Як написала газета, Джуліані їде до Зеленського, щоб переконати того продовжити розслідування двох важливих для Трампа справ.
Першою є справа, матеріали якого пов'язані із розслідуванням Мюллера про втручання Росії в американські вибори 2016-го, яке команда Трампа, на думку видання, прагне дискредитувати, підірвавши справу проти Пола Манафорта. Другою є питання щодо участі Гантера Байдена, сина колишнього віце-президента США Джо Байдена, у газовій компанії Burisma одного з українських олігархів (Злочевського, - ред) та щодо ролі, яку його батько зіграв в усуненні з посади генпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував справу щодо олігарха, чия компанія платила Байдену-молодшому.
Джуліані зазначав, що він кілька тижнів планує поїздку в Київ, де збирається виступити з платною промовою про політику щодо Близького Сходу перед єврейською громадою. Посередники також добиваються організації зустрічі з інсайдерами, які увійдуть у майбутню адміністрацію Зеленського. Нещодавно, за словами Джуліані, через посередників він передав у Київ запит щодо зустрічі із Володимиром Зеленським. Але відповіді не отримав.
"Я проситиму їх продовжити розслідування, яке вони вже проводять та яке інші люди радять припинити. Я назву їм причини, чому припиняти їх не треба, адже ця інформація буде дуже, дуже корисною моєму клієнту, а можливо і керівництву моєї країни", - говорив Джуліані.
The New York Times писав, що в юриста та команди Трампа є мета дискредитувати розслідування Мюллера щодо російського втручання у вибори президента США в 2016-му, дискредитувати справу проти колишнього керівника передвиборного штабу Трампа Пола Манафорта, а також нашкодити Байдену, якого наразі вважають найбільш імовірним кандидатом від Демократичної партії на президентських виборах 2020 року.
Ще на початку тижня видання повідомляло, що "прокурори Петра Порошенка", відкрили розслідування щодо енергетичної компанії, на яку колись працював Гантер Байден. А також розслідують втручання українськими правоохоронцями у вибори США в 2016-му. Стосується це НАБУ та Артема Ситника, у яких тоді була амбарна книга Партії регіонів.
Думку про потоплення Байдена пропагує й інше авторитетне видання Bloomberg. Журналісти вважають, що Джуліані намагається привернути увагу до справ Джо Байдена в Україні у часи його роботи віце-президентом в Адміністрації Обами. Особливо тієї, яка стосується розслідування проти компанії Burisma, де працював його син Гантер, і погроз припинити процес отримання фінансової допомоги Україною, якщо не буде звільнений генпрокурор Шокін, який вів розслідування проти Burisma. Як пише Bloomberg, Джуліані упускає одну важливу деталь - на момент звільнення Шокіна розслідування проти Burisma вже загальмувало. Таку інформацію виданню надав колишній український чиновник Віталій Касько, який обіймав посаду заступника генпрокурора України.
"Ніхто з США не тиснув і не вимагав закриття справи проти Злочевського", - сказав Касько. І додав, що компанія була заморожена українськими прокурорами у 2014 і впродовж всього 2015 року. Слова колишнього українського чиновника псують козир команди Трампа перед виборами 2020. Вони руйнують ідею про те, що Байден, який тепер став головним кандидатом в президенти від Демократичної партії, нібито намагався усунути генпрокурора, який активно загрожував компанії його сина. І ці слова практично збігаються із заявами Байдена, що він вимагав звільнення Шокіна через корупцію, а про роботу сина дізнався з новин.
Варто зазначити, що більшість американської преси та оглядачів розкритикували Рудольфа Джуліані за можливий візит в Київ. Йому закидали спробу заручитися підтримкою іншої держави для того, щоб вдарити по Байдену. Наприклад, про це у Твіттері написав голова Комітету розвідки Адам Шифф: "Сьогодні Джуліані визнав, що шукає політичної допомоги з боку іноземної влади".
В інтерв'ю Politico Дональд Трамп зазначав, що не говорив з Джуліані про його візит в Україну, але йому цікаво і він запитає про це. А також підтвердив, що він готовий поговорити з генпрокурором Барром стосовно розслідування щодо Байдена в українській справі. "Звичайно, було б доречно говорити з ним, але я цього ще не зробив," - сказав Трамп. - "Це може бути дуже велика справа".
Але згодом Джуліані прийшов на Fox News і сказав, що він не поїде в Україну, бо президент Зеленський "оточений ворогами Дональда Трампа і навіть США". Він згадав про амбарну книгу Партії регіонів, яку назвав фейковою і додав про роботу окремих людей в Україні в інтересах демократів і Гілларі Клінтон в 2016-му. Навіть прізвище з оточення Зеленського озвучив - "Лещенко". Так, саме Лещенко презентував амбарну книгу в 2016-му, яка дала змогу потопити Манафорта в США. Також Джуліані звинуватив Україну у можливій фабрикації досьє Стіла, в якому стверджувалося, що Трамп працює на Росію. Джуліані каже, що Стіл дев'ять років не був на Росії, а пише про якийсь російський слід, плутаючись у фактах. Мовляв, він каже, що російські гроші передавалися в консульстві Маямі, але там немає консульства. Або те, що Коен (екс-юрист Трампа) був у Празі, але той там ніколи не бував. Згадав Джуліані і про "корумпованого олігарха" в оточенні Зеленського, швидше за все, натякаючи на Коломойського.
Пізніше в коментарі Politico Джуліані зазначив: "Я дійшов висновку, що радником обраного президента є людина, яка була дуже гучним супротивником президента Трампа і особливим прихильником Гілларі Клінтон".
Вже після того, як Джуліані оголосив про скасування свого візиту в Україну, цікавим інсайдом поділився Washington Post.
За їх інформацією, Володимир Зеленський хоче відмежуватися від внутрішніх американських справ. Новообраний президент побоюється бути втягненим у внутрішньополітичний конфлікт у США. І ці побоювання пов'язані із наміром влади США переконати Україну провести розслідування щодо сина колишнього віце-президента США Джо Байдена. Радники Зеленського називають це внутрішньою справою Сполучених Штатів і вбачають у цьому інтерес Трампа, а його соратники готові робити все, щоб це не відволікало Зеленського від роботи. І ось тут дуже цікаво лягає момент про те, що в Зеленського не відповіли Джуліані на пропозицію зустрічі. Більше того, ще й сказали, що по офіційних каналах пропозицію не отримували.
"Це, безумовно, не наша війна", - сказав соратник Зеленського WP. "Ми повинні триматися подалі від цього".
Аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд взагалі закликав Зеленського не зустрічатися із приватним юристом Трампа. Слова Аслунда наводить Голос Америки.
Аналітик нагадує, що Джуліані взагалі не обіймає жодної державної посади і є приватним юристом Дональда Трампа.
"У нього немає жодної офіційної посади. Джуліані ніколи не зміг би пройти будь-яке схвалення у Конгресі через своїх міжнародних клієнтів, яких він відмовляється назвати", - каже Аслунд і нагадує, що серед клієнтів Джуліані є мер Харкова Геннадій Кернес.
Окрім цього Аслунд звинуватив Джуліані у спробах домогтися звільнення посла США в Україні Марі Йованович через різні інтриги, а звинувачення проти Байдена аналітик вважає абсурдним.
"Єдиним моментом є те, що віце-президент Байден цілком у згоді із міжнародним консенсусом, домагався звільнення генпрокурора Віктора Шокіна, який загалом сприймається як повністю корумпований, а під час перебування на посаді генпрокурор не проводив жодного серйозного розслідування чи переслідування", - зазначив Аслунд.
Між іншим, The Hill, яке асоціюють з республіканцями, досить нейтрально подало матеріал про відмову Джуліані відвідати Київ. Хоча і натякнуло, що ця відмова відбулася після нищівної критики експертів і демократів, і закликів розслідувати цей візит.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...