Хіти тижня. Мінування ліфта для вбивці українців відпрацьовували в Києві: Ліквідація "Мотороли" ледь не зірвалась в останній момент, диверсанти допустили прикрий прокол, - Бутусов

Ліквідацію "Мотороли" готували в Києві і ледь не зірвали в останній момент, – Бутусов

Ліквідація терориста "ДНР" Арсенія Павлова ( "Моторола") готувалася в Києві. Однак під час організації вибуху українські агенти допустили помилку, яка могла зірвати весь хід спецоперації. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов, зазначають Патріоти України. За його словами, для реалізації плану – підриву ліфта будинку в Донецьку, де жив сепаратист, – зголосилися два добровольця. Один з них – кадровий співробітник зі спецпідготовкою, інший – позаштатний агент.

"Тренування проводилося в Києві, в під'їзді будинку, де був встановлений ліфт аналогічної конструкції. За легендою, диверсанти діяли як бригада ліфтерів, які проводять плановий огляд. Вони повинні були відкрити шахту ліфта і встановити на кабіні міни", – розповів Бутусов.

За кілька днів до вибуху "ремонтники" прийшли до під'їзду, пройшли пункт охорони і встановили бомбу на вентиляційну решітку. Але виявилося, що агенти забули на даху ліфта мобільний телефон. В результаті співробітник СБУ повернувся і усунув "прокол".

"Виявлення телефону до моменту проведення спецоперації могло привести до її провалу. А виявлення телефону навіть після успіху дозволило б росіянам отримати деякі деталі контактів, які їм знати не варто", – написав журналіст.

Українським диверсантам також було важливо виключити всі ризики для мирних жителів, які проживали в будинку. Саме з цієї причини в ліфті встановили прослуховуючий датчик: коли Павлов зайшов в під'їзд зі своїм охоронцем, агент зателефонував "Моторолі", щоб підтвердити його місцезнаходження. У той момент, коли в ліфті задзвонив телефон, а терорист підняв трубку, пролунав вибух.

"Всі українські диверсанти, які здійснили цю надзвичайно зухвалу спецоперацію, благополучно покинули Донецьк", – додав Бутусов.

Російські війська знизили інтенсивність наступу на трьох напрямках, - Генштаб

четвер, 26 травень 2022, 17:15

Російські окупанти знизили інтенсивність наступальних дій на Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках. Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Г...

"Окопна війна" РФ застаріла - сьогодні успіх залежить від мобільності": Військовий експертв висловився про ведення бою росіянами

четвер, 26 травень 2022, 16:56

Українські збройні сили абсолютно вірно тримають мобільну оборону. Російська армія, яка зазнала величезних втрат в Ізюмі, так само веде бої за Сєвєродонецьк. Про це розповів експерт Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь в еф...