Служба безпеки України могла ще з 2007 року збирати інформацію про високопоставлених польських клієнтів борделів у Підкарпатському воєводстві, якими володіли двоє українців. Про це пише авторитетне польське видання Rzeczpospolita, зазначають Патріоти України.
Брати Євген та Олексій Р. з України протягом 16 років тримали у Підкарпатському воєводстві мережу борделів під прикриттям ресторанів, готелів і залишалися безкарними. Їх затримали лише в 2016 році і засудили у 2018 році.
Досі існували лише припущення, що забезпечувало їм недоторканність. За даними видання, може йтиться про тисячі записів, які компрометують впливових поляків і які були вивезені в Україну.
Інформація про записи з'явилася у листопаді 2011 року, коли адвокат Євгена та Олексія Р. подав до польської прокуратури повідомлення про "шпигунство проти Польщі". Брати стверджували, що починаючи з 2007 року СБУ шукала інформації про клієнтів їхнього ескорт-агентства. Українські служби начебто цікавилися "політиками і бізнесменами", шукали матеріали у вигляді CD-дисків і флеш-накопичувачів.
„Вони (тобто СБУ – ред.) запитували, яку діяльність ми ведемо, скільки у нас клубів, кого наймаємо, які у нас ділові і політичні зв'язки. Питали, які різні політики і бізнесмени бувають у наших закладах" – йдеться у свідченнях Євгена Р.
На сьогодні у польській прокуратурі заперечують інформацію про записи, стверджуючи, що їх не знайшли при обшуках, значить, жодних записів і не було. Однак, як зазначається, обшуки в закладах українців проводилися в 2016 році після їх затримання – до цього часу записи могли вивезти в Україну.
Видання зазначає, що може йтися про майже 4 тисяч записів, що стосуються, зокрема, політиків, заступника міністра оборони, архієпископа і глави місцевого управління поліції.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...