За попередньою інформацією ЗМІ, в Малі планується направити до тисячі російських найманців, передають Патріоти України.
У разі приходу приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера» в Малі для Росії можливі серйозні наслідки. Про це заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан на зустрічі з російським колегою Сергієм Лавровим, повідомляє Главком з посиланням на «Тасс».
«Що стосується Малі, то міністр попередив свого російського колегу про серйозні наслідки втручання групи «Вагнера» в справи цієї країни», – розповіли в пресслужбі французького МЗС.
Раніше Reuters з посиланням на дипломатичні джерела повідомило, що правляча хунта Малі уклала угоду з російськими найманцями, в рамках якої останні навчатимуть місцевих військових і забезпечувати безпеку високопоставлених чиновників. За попередньою інформацією, в Малі планується направити до тисячі росіян.
У Франції відреагували на цю інформацію. Дріан заявив, що Париж виведе військових з Малі, якщо там будуть бійці ПВК «Вагнер»а. Міністр оборони Франції Флоранс Парлі в свою чергу зазначила, що присутність найманців в Малі була б «вкрай тривожною».
Представник Кремля Дмитро Пєсков в свою чергу заявив, що ніяких російських збройних сил в Малі немає, і офіційні переговори не ведуться.ПВК «Вагнера» – неофіційне збройне формування, яке пов'язують з російським бізнесменом та соратником Путіна Євгеном Пригожиним. Вважається, що його співробітники надають «послуги із забезпечення безпеки» в декількох країнах Африки, в числі яких Демократична Республіка Конго, Судан, Лівія, Мадагаскар, Ангола, Гвінея, Гвінея-Бісау, Мозамбік, Зімбабве і Центральноафриканська Республіка.
Також «вагнерівців» помічали у бойових діях на Донбасі і в Сирії. Як уже повідомлялося, США допомагали Україні при проведенні операції з затримання бойовиків приватної військової компанії «Вагнер».Видання Bellingcat опитало «вагнерівців» для фільму про спецоперацію, яку готувала Україна проти найманців із РФ, які воювали на Донбасі.
Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель на зустрічі з міністром закордонних справ Малі Абдулаві Діопом, що відбулася в кулуарах Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє Укрінформ з посиланням на Європейську службу зовнішніх дій.
«Високий представник/віцепрезидент заявив про серйозні занепокоєння Європейського Союзу у зв'язку з погіршенням політичної, соціальної, гуманітарної та безпекової ситуації в Малі… Він чітко наголосив, що ймовірне втручання з боку воєнізованої компанії Вагнера в Малі, чиї доведені злочини в інших країнах не повинні скоюватися знову, може мати негайні наслідки для співробітництва між Європейським Союзом та перехідним урядом», - йдеться у повідомленні.
Боррель підтвердив повну підтримку Економічної спільноти держав Західної Африки (ECOWAS), які наполягають на дотриманні обіцянки перехідного уряду Малі провести вибори у лютому 2022 року. Він висловив переконання, що будь-яке перенесення цих термінів лише поглибить кризу довіри між перехідним урядом та населенням.
Як повідомлялося, уряди Франції та Німеччини заявили про намір вивести стабілізаційні військові контингенти з Малі, якщо там з’являться російські найманці з ПВК Вагнера.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...