Раніше здійснювались пуски С-13 з Мі-8МСБ-В під час заводських випробувань у 2017 році підприємством «Мотор-Січ», адже штатно базовий гелікоптер Мі-8 такої можливості не мав та обмежувався 80-мм С-8 та 57-мм С-5.
122-мм некерована авіаційна ракета С-13 призначена знищення техніки та живої сили противника, яка знаходиться в особливо міцних укриттях, як то наприклад залізобетонні бункери чи насипні стоянки літаків на аеродромах.
С-13 встановлюються по п’ять штук у блоки типу Б-13Л, що розміщуються на ударних гелікоптерах типу Мі-24/28/35 та літаках.
Дальність польоту уламко-фугасного снаряду С-13 ОФ складає до 3 тисяч метрів і тому використання їх з багатоцільового гелікоптеру Мі-8 дозволить значно збільшити його ударні властивості.
Випробування розпочались у 2017-у році, коли були проведені дослідні випробування цього комплексу. Тодішні попередні висновки позитивні: техніка працювала штатно, заявлені характеристики підтверджено, зауважень до роботи систем немає.
Окрім цих випробувань очікується оцінка фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) бойового застосування багатоцільового гелікоптера Мі-8 МСБ-В в вночі з використанням окулярів нічного бачення.
Українська система ППО не зможе покрити всю країну та витримати комплексні удари армії РФ, бо ворог аналізує попередні удари, змінює технічні характеристики озброєння та модернізує ракети. Про це в ефірі Київ24 сказав засновник компанії-виробника БПЛА...
16 осіб, серед яких дитина, потрапили до лікарень після двох серйозних аварій, що сталися у вівторок вранці на швидкісній дорозі біля аеропорту Варшави, передають Патріоти України з посиланням на RMF FM. У вівторок вранці на швидкісній дорозі S2 поблиз...