Хіти тижня. Несподівано: Трамп помстився полякам за українців

Президент Польщі Анджей Дуда і глава уряду Матеуш Моравецький найближчим часом не мають права відвідувати Білий дім.

Трамп помстився за українців. Ілюстрація: Рейтерс.

Сполучені Штати ввели санкції проти представників польської влади, які будуть діяти до тих пір, поки скандал через закон про Інститут національної пам'яті не вирішиться, передають Патріоти України.

Це означає, що президент Польщі Анджей Дуда і глава уряду Матеуш Моравецький найближчим часом не мають права відвідувати Білий дім, тут вони стали персонами нон-грата. Як повідомляють польські ЗМІ, це загрожує не тільки вищевказаною забороною, а й блокуванням фінансування спільних військових проектів. "У разі переслідування з боку польської прокуратури будь-якого громадянина США через нововведення, продиктовані змінами в закон про ІНП, наслідки будуть драматичними (зокрема, мова йде про Яна Томаша Гроссе - дослідника і автора скандальних книг, які покладають на поляків спільну відповідальність за Голокост)", - йдеться в повідомленнях польських видань. Ця заява прозвучала під час зустрічі американських і польських дипломатів.

Найгострішою під час цієї зустрічі була риторика Веса Мітчелла - помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії. Його позиція полягає в тому, що закон про ІНП неприйнятний для США, оскільки спрямований проти свободи слова.

Російські ліберали втрачають удавану порядність на кримському питанні: Парфьонов загримів у "Миротворець"

субота, 24 липень 2021, 11:55

Відомий російський журналіст Леонід Парфьонов опинився в "чистилищі" Миротворця після інтерв'ю з колегою з Києва Євгеном Кисельовим. Під час бесіди автор і ведучий циклу передач "Намєдні" не зміг відповісти на знакове запитання "Чий Крим?". Так, модера...

Може на Банковій дослухаються: Лана Зеркаль розповіла, як треба діяти Україні щодо уоди по "Північному потоку-2":

субота, 24 липень 2021, 11:43

Після оприлюднення угоди США і Німеччини щодо "Північного потоку-2" має докласти масксимум зусиль і довести, що українська газотранспортна система є реальною альтернативою монополії "Газпрому", а її збереження потрібне Європі. Про це написала радниця м...