Данія не може прийняти рішення про видачу дозволу на будівництво газопроводу в обхід України "Північний потік-2" з якої-небудь з трьох заявок оператора проекту Nord Stream 2 AG, повідомляють Патріоти України.
Як зазначає Енергетичне агентство Данії, в третю заявку включені два варіанти маршруту, що проходять по континентальному шельфу на південний схід від острова Борнхольм, розташовані у виключній економічній зоні Данії.
"Енергетичне агентство Данії тепер приступить до обробки заявки і ініціює процес екологічної оцінки. Це включає в себе громадські консультації щодо звіту про вплив проекту на навколишнє середовище, ці громадські консультації, як очікується, будуть ініційовані найближчим часом і також включать в себе консультації з пов'язаними країнами з будь-якого можливого транскордонного впливу на навколишнє середовище, згідно з Конвенцією Еспо", - йдеться в повідомленні DEA.
Згідно з інформацією агентства, Данія повинна спільно з розробником проекту відповісти на отримані відгуки, тривалість цієї частини процесу буде залежати від кількості, змісту і складності отриманих в процесі консультацій відгуків, в зв'язку з цим енергетичне агентство в даний момент не може сказати, коли буде видано дозвіл на будівництво.
Газопровід "Північний потік-2" пройде по Балтійському морю, з'єднавши постачальників в Росії з споживачами в Європі. Його протяжність складе більше 1,2 тис. км, пропускна здатність – 55 млрд куб. м газу в рік. Дві гілки газопроводу повинні бути побудовані до кінця 2019 року.
"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччини.
Проект оцінюється в 9,5 мільярда євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.
Данія - остання з країн Європейського союзу, яка не погодила маршрут "Північного потоку - 2". Раніше дозволи на його будівництво дали Німеччина, Фінляндія і Швеція.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...