Хіти тижня. Осліпити російських окупантів: Харківські науковці провели випробування унікальної військової аерозольної установки (відео)

Вчені кафедри загальної електротехніки НТУ «Харківський політехнічний інститут» винайшли аерозольний генератор, який працює на новій технології. Унікальний винахід дозволить вирішити важливу задачу Збройних Сил України у випадку масштабних боїв з російськими окупантами, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт НТУ «ХПІ».

Установка розпилює порошки, які здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів.

Робота здійснюється під керівництвом завідувача кафедри загальної електротехніки НТУ «ХПІ» Костянтина Коритченка із залученням професорсько-викладацького складу кафедри та студентів, за підтримки дирекції Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки, в тому числі директора інституту д.т.н. Романа Томашевського.

За словами Костянтина Коритченка, в установці застосовується унікальна технологія, яка полягає в детонації суміші бензину з повітрям і, за рахунок дії ударної хвилі на димову суміш, відбувається розпилення аерозолю.

«Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневий системі. Тобто поршневий компресор при згорянні значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах», — зазначив він.

«Це установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання», — розповів доцент кафедри військової підготовки Національного університету цивільного захисту України Олександр Сакун, після проведення кафедрою загальної електротехніки ХПІ польових випробувань аерозольного генератора.

ХПІ планує співпрацювати з Фондом підтримки винаходів Міністерства економічного розвитку і торгівлі та виробником газоаналізаторів «Екотест» для створення стартапу, який вирішить завдання маскування техніки та військ Збройних Сил України.
"Кіровоградських заколотників" фінансував Симоненко? СБУ викрила у Кропивницькому студію з виготовлення комуністичних пропагандистських роликів

п’ятниця, 25 вересень 2020, 21:14

«Цикл так званих «пізнавальних відео» про створення і розвиток СРСР та історію РФ автори монтували на власному обладнанні. Оперативники спецслужби встановили, що двоє жителів облцентру знімали відеосюжети для російського медійного інтернет-проекту «Кра...

"Дві серії плівок та два різних джерела": Соколова розповіла, як отримала докази зриву операції з 'вагнерівцями'

п’ятниця, 25 вересень 2020, 20:45

За словами журналістки, вона зі своєю командою ретельно вивчала отримані записи протягом чотирьох днів, аби остаточно переконатися, що все це правда і що плівки автентичні. Українська журналістка Яніна Соколова розповіла, що плівки з доказами зриву спе...