Вчені кафедри загальної електротехніки НТУ «Харківський політехнічний інститут» винайшли аерозольний генератор, який працює на новій технології. Унікальний винахід дозволить вирішити важливу задачу Збройних Сил України у випадку масштабних боїв з російськими окупантами, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт НТУ «ХПІ».
Установка розпилює порошки, які здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів.
Робота здійснюється під керівництвом завідувача кафедри загальної електротехніки НТУ «ХПІ» Костянтина Коритченка із залученням професорсько-викладацького складу кафедри та студентів, за підтримки дирекції Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки, в тому числі директора інституту д.т.н. Романа Томашевського.
За словами Костянтина Коритченка, в установці застосовується унікальна технологія, яка полягає в детонації суміші бензину з повітрям і, за рахунок дії ударної хвилі на димову суміш, відбувається розпилення аерозолю.
«Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневий системі. Тобто поршневий компресор при згорянні значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах», — зазначив він.
«Це установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання», — розповів доцент кафедри військової підготовки Національного університету цивільного захисту України Олександр Сакун, після проведення кафедрою загальної електротехніки ХПІ польових випробувань аерозольного генератора.
ХПІ планує співпрацювати з Фондом підтримки винаходів Міністерства економічного розвитку і торгівлі та виробником газоаналізаторів «Екотест» для створення стартапу, який вирішить завдання маскування техніки та військ Збройних Сил України.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...