Хіти тижня. Осліпити російських окупантів: Харківські науковці провели випробування унікальної військової аерозольної установки (відео)

Вчені кафедри загальної електротехніки НТУ «Харківський політехнічний інститут» винайшли аерозольний генератор, який працює на новій технології. Унікальний винахід дозволить вирішити важливу задачу Збройних Сил України у випадку масштабних боїв з російськими окупантами, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт НТУ «ХПІ».

Установка розпилює порошки, які здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів.

Робота здійснюється під керівництвом завідувача кафедри загальної електротехніки НТУ «ХПІ» Костянтина Коритченка із залученням професорсько-викладацького складу кафедри та студентів, за підтримки дирекції Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки, в тому числі директора інституту д.т.н. Романа Томашевського.

За словами Костянтина Коритченка, в установці застосовується унікальна технологія, яка полягає в детонації суміші бензину з повітрям і, за рахунок дії ударної хвилі на димову суміш, відбувається розпилення аерозолю.

«Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневий системі. Тобто поршневий компресор при згорянні значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах», — зазначив він.

«Це установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання», — розповів доцент кафедри військової підготовки Національного університету цивільного захисту України Олександр Сакун, після проведення кафедрою загальної електротехніки ХПІ польових випробувань аерозольного генератора.

ХПІ планує співпрацювати з Фондом підтримки винаходів Міністерства економічного розвитку і торгівлі та виробником газоаналізаторів «Екотест» для створення стартапу, який вирішить завдання маскування техніки та військ Збройних Сил України.
Окупанти намагалися приховати втрати: На Донеччині бійці ЗСУ знищили голову "Оборонпрому "ДНР"

понеділок, 20 січень 2020, 21:41

Українські бійці завдали точного і результативного удару, чим укотре показали свою майстерність стрільби. На Донбасі українські бійці знищили 220 мм реактивну систему залпового вогню “Чебурашка” і ліквідували чотирьох бойовиків, зокрема очільника «Обор...

Все заради батьківщини: Зеленський назвав причину зниження свого рейтингу і його "чудової команди"

понеділок, 20 січень 2020, 21:22

"З нашої чудової командою ми хочемо відкрити країну - відкрити для бізнесу. Зрештою, це егоїстична мета: ми хочемо, щоб Україна працювала для нас і для наших дітей. Ми хочемо жити тут, тому нам потрібен хороший інвестиційний клімат. Я не хочу відправля...