Однією із загиблих пасажирів літака Boeing, який збила іранська ракета, була Олена Малахова, що очолювала дві компанії, згадані в звіті ООН через ймовірний зв'язок з тіньовою торгівлею зброєю для Лівії. Про це йдеться в матеріалі CNN, передають Патріоти України.
Зазначається, що 38-річній Малаховій було виділено місце в другому ряду рейсу 752 авіакомпанії "Міжнародні Авіалінії України" з Тегерана до Києва. Жінка була директоркою компанії SkyAviaTrans, яка базується в Україні, і співвласницею пов'язаної фірми Volaris Business, зареєстрований офіс якої розташований в Единбурзі (Шотландія).
Компанії рекламують себе як перевізники, які забезпечують транспортування вантажів і пасажирів. Єдиний вантажний літак підприємств був знищений у результаті атаки безпілотника в Лівії в серпні 2019 року. Літак ІЛ-76, який належав Volaris та експлуатувався SkyAviaTrans, був атакований силами генерала Халіфи Хафтара незабаром після приземлення в Місураті. Екіпаж із восьми осіб встиг евакуюватися.
SkyAviaTrans і Volaris тоді заявили, що літак доставляв гуманітарну допомогу з Анкари. Проте на пресконференції після інциденту Лівійська національна армія Хафтара заявила, що літак був атакований, оскільки перевозив військову техніку, призначену для визнаного ООН уряду національної згоди в Тріполі.
У своїй останній доповіді про ембарго ООН на постачання зброї до Лівії, опублікованому в грудні, група експертів ООН заявила, що деякі держави-члени, в тому числі Туреччина і ОАЕ, систематично порушували заборону і "регулярно, а іноді нахабно постачали зброю".
У доповіді говориться, що велика частина зброї була відправлена у вигляді частин для безпілотників, які домінували в бойових діях в останні роки. Частини дронів часто маскували під автомобільні деталі.
Експерти провели розслідування нападу на літак SkyAviaTrans/Volaris. Вони прийшли до висновку, що легке корисне навантаження для такого типу літака і аномалії в його документації означали, що "вантаж був військовим матеріалом великого обсягу і малої маси, наприклад фюзеляж і крила" безпілотних бойових літальних апаратів.
Було також встановлено, що німецька компанія, яка замовляла літаки від імені лівійського уряду, порушила ембарго ООН. Група не звинувачувала SkyAviaTrans і Volaris в порушенні заборони на постачання озброєння, але зазначила, що у вантажній документації літака чітко вказано, що в його вантажі містяться "NO DG (небезпечні вантажі), NO AMMO, NO WEAPON".
Експерти заявили, що протоколи SkyAviaTrans і Volaris для проведення належної перевірки були "абсолютно неадекватні і не відповідали меті". У звіті ООН прямо не говориться, що Малахова знала, що на літаку її компанії була незаконна зброя. Але в ньому вказується, що Volaris взяла на себе відповідальність за митні дозволи і іншу документацію на рейсах, що виконуються SkyAviatrans, посилаючись на договір між цими організаціями. Примітно, що контракт було підписано від імені Volaris особою з ініціалами "OM".
Новий президент США Дональд Трамп має намір домовлятися із диктатором Путіним, використовуючи інструменти тиску свого попередника Байдена. Таку думку висловив відомий україський журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Непоганою новино...
В Росії не мають можливості нарощувати виробництво за окремими показниками. РФ досягла стелі. Наразі там у змозі виробляти 140-160 ракет щомісяця. Про це йшлося у розмові полковника запасу ЗСУ, військового експерта Сергія Грабського в ефірі "Київ 24", ...