Хіти тижня. Повзучий наступ сил АТО: Експерти пояснили, що стоїть за звільненням Катеринівки (карта)

Друге село за тиждень звільнили українські військові з-під російсько-терористичного гніту.

Ілюстрація: people.in.ua

"Не встигла країна "переварити" переможну інформацію про звільнення від бойовиків "ЛНР" села Новоолександрівка поблизу Попасної, як надійшла нова звістка: Збройні сили України взяли під свій контроль ще одне село у цьому районі - Катеринівку поблизу Первомайська", - пише Руслан Рудомський для depo.ua, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Першим про це повідомив волонтер з Дніпра Юрій Мисягін. "Селище Катеринівка Луганської області наше! Певний час назад ЗСУ зробили все тихо і спокійно. Жителі селища знову повернулися в Україну", – написав він у Фейсбуці.

Пропонуємо познайомитись з цим селом ближче і пригадати - яким чином воно свого часу опинилося під контролем бойовиків "ЛНР".

Отож, Катеринівка – це село в Україні, в Попаснянському районі Луганської області. До війни воно юридично належало до Березівської сільської ради, яку окупували російсько-терористичні війська, тому село опинилося відрізаним від фінансування.

Населення Новоолександрівки до війни становило 484 особи, але зараз значно менше - близько сотні. За даними перепису 2001-го року з них 74,38% зазначили рідною українську мову, 25% - російську, а 0,62% - іншу.

Найближчими до Катеринівки населеними пунктами є Золоте і Комишуваха на півночі – які перебувають під контролем Києва, а також селище Молодіжне на півдні і місто Первомайськ на півнденному сході – які перебувають під контролем так званої "ЛНР".

Після бойових дій 2014-2015-х років, 6 квітня 2015-го року село було номінально приєднане до контрольованої Україною частини Луганської області, але фактично залишилось в нічийній "сірій зоні" – за крайнім українським блокпостом. Підрозділи українських військових тут не дислокувалися, але й бойовиків "ЛНР" на постійній основі також не було - вони стоять на відстані одного кілометра від центру села.

Тобто, територіально Катеринівка наче й була під контролем ЗСУ, але фактично в будь-який момент її могли зайняти бойовики і облаштувати там свої позиції.

Пам'ятається, ще у квітні 2015-го року в Луганській ОВЦА вустами тодішнього її очільника Геннадія Москаля обіцяли, що село приєднають до України. Як бачимо, руки дійшли лише зараз.

По суті, звільнення Катеринівки проходило за тим же сценарієм, що й деокупація Новолуганського на Світлодарській дузі в грудні 2016-го року: бійці ЗСУ зайшли у село і встановили там вогневі позиції.

Як бачимо з карти, зайнявши Катеринівку, Збройні сили України повинні суттєво відсунути лінію фронту на південний схід – майже впритул до окупованих Молодіжного і Первомайська. Як і у випадку з Новоолександрівкою, це бачиться найбільшим плюсом у зайнятті Катеринівки, адже, як мінімум повинно зменшити інтенсивність обстрілів з боку терористів "ЛНР" населеного пункту Золоте.

Щоправда, знову ж таки, станеться це ціною "вогню на себе" - приклади Травневого і Гладосового на Світлодарській дузі дають чітке уявлення того, що тепер під обстріли потрапить сама Катеринівка.

Також з плюсів можна відзначити, що жителям села тепер можна сподіватись на відновлення електропостачання і виплати українських пенсій, як це вже зроблено у тих же Травневому і Гладосовому, які українська армія звільнила 25 листопада 2017-го року".

Хіти тижня. Новий порядок ще не діє, старий - вже ні: Через саботаж Міноборони заблоковані всі закупівлі для частин ЗСУ, - ЗМІ

п’ятниця, 25 червень 2021, 2:00

У Тарана з незрозумілих причин не змогли погодити три документи, щоб перевести постачання ЗСУ за новими вимогами уряду. Чи йдеться про грандіозну некомпетентність найвищих чиннів Міноборони, чи про свідомий саботаж, мають розбиратись компетентні органи

"Україна як держава не розуміє суті Європейського Союзу", - політолог Батозський

п’ятниця, 25 червень 2021, 0:22

Побоювання глави МЗС Дмитра Кулеби, що ініціативи з відновлення самітів між ЄС і Росією загрожують санкційній політиці, не мають під собою ґрунту. В Європейському Союзі на перший план завжди виносяться економічні, а не політичні питання. Україні слід р...