Якщо Верховна Рада України ратифікую Римський статут - це матиме надзвичайно складні наслідки для України, для військових, ветеранів та добровольців. Сфабрикована в Італії справа Марківа видасться "квіточками". Про це в ефірі "Прямого" заявила народний депутат України VIII скликання Тетяна Чорновол.
"Сьогодні заступник Офісу президента, такий собі пан Рябошапка заявив, що одне з головних завдань Верховної Ради України – це ратифікувати Римський статут. Римський статут – це суд стосовно військових злочинів в Гаазі. Насправді це буде мати надзвичайно складні наслідки для України, для українських військових, для ветеранів, для добровольців. Хоча, звичайно, це подається в хорошій, так би мовити, упаковці, як така яскрава цукерка, і здається все правильно: так, нам треба приймати участь у суді в Гаазі щодо військових злочинів. Начебто все правильно. Тому що Російська Федерація вчиняла на території України військові злочини", - заявила вона.
"Але не все так просто. В 14 році переді мною як народним депутатом та іншими народними депутатами теж постало це питання. Ми теж хотіли ратифікувати Римський статут. Але треба тут дякувати, як це не дивно, президенту Грузії Михайлу Саакашвілі, який попередив, які наслідки це буде мати для України.
І я зараз розкажу, які це наслідки буде мати для України. Справ в тому, що Росія не ратифікувала Римський статут. Тому ніяким чином притягнути Росію за військові злочини в Україні буде неможливо. А ось навпаки, притягувати українських військових, українських ветеранів, українських добровольців до військових злочинів тоді стане можливим, якщо Україна ратифікує цей Римський статут. І, повірте, у Росії дуже багато коштів, дуже великі впливи на міжнародній арені. Дуже багато заявників, які напишуть ці заяви. Знову-таки, про що буде в цих заявах?
Абсолютно переконана, що в цих заявах буде величезна кількість показів проти українських добровольців. Тому що на момент 14 року, коли пішли вони на фронт, вони не були офіційно ніяким чином оформлені від початку. Знову-таки, "Правий сектор" у нас взагалі довгий час не був ніяким чином офіційно оформлений. Тому я прогнозую, що в такому випадку наші бійці, наприклад, "Правого сектора" і добровольці не зможуть виїжджати за кордон", - сказала вона.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...