В рамках співпраці між українським підприємством ДержККБ "Луч" і польською компанією Mesko був створений легкий протитанковий комплекс ПТРК "Пірат", зазначають Патріоти України. Польська сторона вперше надала фото нової розробки - насамперед нової керованої ракети.
Принципова особливість нової розробки - система наведення ракети в ПТРК "Пірат". Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і повинна потрапити ракета.
Також для ракети "Пірат" був створений детекційний модуль, який направляє ракету під час польоту на пляму лазера, що підсвічує ціль. Також були розроблені і впроваджені в серійне виробництво кремнієві квадрант детектори, що працюють у близькій частини інфрачервоного спектра (SWIR).
Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК "Пірат" становить 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг - кумулятивною, термобаричною і осколково-фугасною.
Сама ракета важить 10 кг і має калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою - 15 кг.
У складі прицільного комплексу ПТРК входять денний і цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільової покажчик, електронний компас і GPS-приймач. Час польоту ракети - 12 секунд. БЧ гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.
До головних переваг використання комплексів "Пірат" відносяться можливість перенесення одним солдатом, простота використання дешевої ракети; короткий час реакції на загрозу; фактичне відповідність тактиці типу "вистрілив і забув" з точки зору оператора, хоча і вимагає лазерного підсвічування мети; можливість швидкого пуску ракет по цілях, послідовно підсвічених оператором лазерного підсвітлювача.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...