Україна залишилася без Чорноморського флоту, тому завданням влади є посилення і відновлення кораблів на нових принципах для забезпечення безпеки регіону. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, передають Патріоти України.
За його словами, навіть при мінімальних фінансових можливостях потрібно продовжувати роботу в Чорноморському регіоні. "Це [відновлення флоту] дуже дорого. Але є альтернативні методи забезпечення нашої безпеки на цьому етапі. Ми не можемо будувати крейсери, можливо, вони нам і не потрібні щонайменше в якомусь найближчому майбутньому, але є інші методи відповіді агресору або захисту наших інтересів узбережжя", – сказав він.
"Починаючи від ракетних засобів, які дозволять нам відповісти на можливу атаку і висадку десанту... продовжуючи москітним флотом, який ми можемо будувати, перехід від артилерійських катерів броньованих до ракетних масованих систем, а потім поступово відновлювати програму і корвети, і будувати фрегати, і все, що нам необхідно для того, щоб бачити, що відбувається насправді. Поліпшити взаємодію, обмін інформацією з країнами-членами альянсу. Це ті заходи, які можна вживати", – пояснив Пристайко.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...