Головний претендент на посаду прем'єра – Олексій Гончарук. Зараз він працює в офісі глави держави, а раніше очолював Офіс ефективного регулювання, працював юристом, керував "Асоціацією допомоги постраждалим інвесторам".
І в "Слузі народу", і наближені до президента джерела розповідають – шансів у Гончарука більше, ніж в інших претендентів. Однак рішення досі не ухвалено. У пропрезидентській партії все ще розглядають можливість створити коаліцію з "Голосом". І хоча представник Зеленського в Кабміні вже заявив – коаліція є і це монобольшість, можливість об'єднатися з політичною силою Святослава Вакарчука не виключають. А тоді кандидатуру прем'єра від коаліції також доведеться узгоджувати.
Та й сам Вакарчук не виключив можливості зайняти вказане крісло. Однак, головна посада в уряді – квота тієї партії, яка здобула перемогу на виборах. Крім Гончарука, новоспечені політики називають кандидатури глави РНБО Олександра Данилюка та колишнього міністра економрозвитку Айвараса Абромавичуса.
Правда, вони не до кінця відповідають принципам, які публічно озвучив глава держави. Він хоче на посаду прем'єра-професіонала, який раніше не обіймав керівні посади ні в Раді, ні в уряді. А Данилюк і Абромавичус уже побували на посаді міністра.
Більш несподівані кандидатури, які також звучать у пресі – керівництва "Нафтогазу". Глава правління Андрій Коболєв і виконавчий директор Юрій Вітренко, як написали в американському аналітичному центрі Atlantic Council, також мають шанси керувати країною. Що цікаво, про цих менеджерів раніше схвально відгукувався власник "1+1".
Коболєв і Вітренко – у відкритому конфлікті один із одним, а разом уже декілька років воюють із Кабміном. Чинний прем'єр Володимир Гройсман незадоволений, що "Нафтогаз" нібито не бажав знижувати ціни на газ, вів свою гру в переговорах із МВФ, провалив план із видобутку газу. І якщо перші два пункти – повністю залежали від самого уряду, то з програмою "20/20" (наростити до 2020 року видобуток до 20 млрд куб. м) дійсно не вийшло.
Днями і в самому "Нафтогазі" погодилися – виконати її неможливо. І хоча вони самі розробляли зазначені плани й намагалися втілити їх у життя, більшість успіхів зосереджено навколо відносин із "Газпромом". "Нафтогаз" показував непогані результати в судах, відстоював інтереси України в переговорах тощо.
Зараз у команді президента активно розглядають можливі призначення і в окремих міністерствах. Найбільше впевненості на рахунок двох відомств – МОЗ і міністерства освіти й науки. Місце Уляни Супрун може зайняти засновник мережі приватних клінік "Борис", а посаду Лілії Гриневич пророкують експерту Сергію Бабаку.
Сергій Бабак – доктор технічних наук, кандидат економічних наук, співзасновник Ukrainian Heritage Foundation, куратор освітнього спрямування Українського інституту майбутнього. 11-й номер у списку партії "Слуга народу". Радуцький же навчався в Національному університеті фізкультури і спорту.
Найімовірніша кандидатура на посаду міністра від команди Зеленського – Вадим Пристайко як глава МЗС. Раніше він працював заступником міністра, був послом України в Канаді. Незважаючи на звернення, Рада відмовилася офіційно звільняти міністра Павла Клімкіна та призначати на його посаду Пристайка. Але нове скликання парламентарів, яке у більшості складатиметься з представників "Слуги народу", без проблем зможе затвердити будь-яке рішення глави держави.
Джерела журналістів також вказують ще на одного претендента – молодого бізнесмена Андрія Загороднюка, який чесно заробляє на тендерах. З одним із найважливіших міністерств його пов'язують декілька громадських посад. Спочатку він входив до Ради волонтерів у міністерстві оборони, а потім очолив Офіс реформ відомства, який фінансується за рахунок міжнародних грантів.
І хоча особливими досягненнями "реформатор" не запам'ятався, молодого бізнесмена активно продавлюють на посаду міністра оборони воюючої країни. Водночас зв'язки батька і причетність до великого бізнесу вказують на взаємодію Загороднюка з одним із мільярдерів.
Кого звільнив Зеленський:
Володимир Зеленський напередодні парламентських виборів влаштував тур регіонами країни. Але замість звичних для виборця мітингів і обіцянок глава держави почав звільняти чиновників. Нібито з метою боротьби із контрабандою. І хоч за Конституцією президент не має права займатися кадровими рішеннями на митниці, під політичним тиском всі фіскали, які потрапили під роздачу, погодилися написати заяви.
Але і на цьому Зеленський не зупинився. В. о. глави Фіскальної служби Олександр Власов також впав у немилість. Його "попросили на вихід" за те, що він не звільнив, а відправив митників, які не сподобалися президенту, у відпустку. "Ми з вами домовилися, що ви звільните митників, якщо вони самі не напишуть заяви на звільнення. Після цього я побачив ваш пост у Facebook, і дуже радів, що дійсно нормальна людина з'явилася, і побачив, що ви їх звільнили. Але надані мені реальні документи не збігалися з вашим постом у Facebook. тобто ви людей відправили у відпустку", – заявив глава держави й одразу ж попросив написати заяву і самого Власова.
Той виконав прохання президента. Щоправда, у заяві попросив усунути його від функцій виконувача обов'язків глави відомства, а не звільнити за власним бажанням. Тобто, цілком ймовірно, що Власов може обійняти свою штатну посаду – начальника Одеської митниці.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...