Хіти тижня. Зрадники окопалися в Москві: Екс-президент СРСР розповів про розпад радянської імперії

Ексгенсек ЦК КПРС і колишній президент СРСР заявив, що в усьому винна офіційна Москва, яка своєю позицією знищила Союз.

Михайло Горбачов

Якби не це, то інших можливостей, як вважає Михайло Горбачов, розвалити СРСР не було б. Горбачов також зізнався, що не знімає і з себе частку відповідальності за розпад Союзу, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.

"Реформувати, оновити Союз було необхідно і можливо. З запізненням, але ми пішли саме цим шляхом. Якби всі учасники цього процесу проявили відповідальність, то, я впевнений, він дав би результат: у нас були б сильні, дійсно суверенні республіки і сильний, ефективний центр, який діє в їхніх спільних інтересах. Але вирішити це завдання ми не змогли. Я не знімаю з себе свою частку відповідальності", - зізнався Горбачов.

При цьому, як підкреслив політик, його совість чиста. "Я відстоював Союз до кінця, діючи політичними методами", - пояснив Михайло Сергійович.

Він зізнався, що і тоді, і зараз переконаний: діяти силовими методами було не можна через загрозу початку військових дій.

Як зазначив експрезидент СРСР, "якби не позиція Росії, у сепаратистів інших республік ніколи не вистачило б сил розвалити Союз".

Михайло Горбачов повідомив, що він і зараз упевнений: навіть після серпневого путчу, в результаті якого республіки прийняли декларації про суверенітет і незалежність, можна було домовитися про створення союзної конфедеративної держави. Проект договору був підготовлений. "Люди не розуміли, що втрачають країну. Ніхто не виступив на захист Союзу. Думаю, з цього випливає важливий висновок: в справах, які зачіпають долю країни, неприпустимі безвідповідальність, популізм, дешева демагогія", - підсумував Горбачов.

"Перевага НАТО над Росією "скоротилася": У Пентагоні стурбовані та вживають заходів

четвер, 19 вересень 2019, 22:53

Генерал Джозеф Данфорд заявив, що в Альянсі розуміють усю небезпеку ситуації та розробляють нову стратегію. В умовах озброєння Росії і підйому насильницького екстремізму в деяких районах Азії, Африки та Близького Сходу НАТО повинно зробити все, щоб кож...

Міністр оборони України розповів про плани реформування ВМСУ

четвер, 19 вересень 2019, 22:12

На перебудову ВМС підуть роки, але почнуть її швидко. Міністр оборони України Андрій Загороднюк розповів про плани реформування Військово-морських сил України, де приоритетами стануть розвиток інфраструктури та особового складу. Про це він розповів в і...