
"Реформувати, оновити Союз було необхідно і можливо. З запізненням, але ми пішли саме цим шляхом. Якби всі учасники цього процесу проявили відповідальність, то, я впевнений, він дав би результат: у нас були б сильні, дійсно суверенні республіки і сильний, ефективний центр, який діє в їхніх спільних інтересах. Але вирішити це завдання ми не змогли. Я не знімаю з себе свою частку відповідальності", - зізнався Горбачов.
При цьому, як підкреслив політик, його совість чиста. "Я відстоював Союз до кінця, діючи політичними методами", - пояснив Михайло Сергійович.
Він зізнався, що і тоді, і зараз переконаний: діяти силовими методами було не можна через загрозу початку військових дій.
Як зазначив експрезидент СРСР, "якби не позиція Росії, у сепаратистів інших республік ніколи не вистачило б сил розвалити Союз".
Михайло Горбачов повідомив, що він і зараз упевнений: навіть після серпневого путчу, в результаті якого республіки прийняли декларації про суверенітет і незалежність, можна було домовитися про створення союзної конфедеративної держави. Проект договору був підготовлений. "Люди не розуміли, що втрачають країну. Ніхто не виступив на захист Союзу. Думаю, з цього випливає важливий висновок: в справах, які зачіпають долю країни, неприпустимі безвідповідальність, популізм, дешева демагогія", - підсумував Горбачов.
На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...
Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...